Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4084
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 2 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 2 września 2007, 16:11
Autor: RED
Fot. ...
W najnowszym, 47. numerze Tygodnika Jelonka, przeczytasz:

<b>Klątwa na Kilińskiego</b>
Robert Prystrom podaje miasto do prokuratury. Zastępca prezydenta Jerzy Łużniak się broni. A polityczne gierki mogą zablokować największe inwestycje w centrum Jeleniej Góry.

<b>Rozkaz z ratusza</b>
Nauczycielka pokieruje szkołą mimo doniesienia o popełnieniu przez nią przestępstwa.

<b>Szef nie ma luzu</b>
Czy wiesz, że prezydent Marek Obrębalski na obiad je tylko bułkę? Nasza reporterka towarzyszyła mu przez cały dzień.

<b>Walka o telefon</b>
Pomagamy Czytelniczce w boju z Telekomunikacją Polską.

<b>Labirynt na osiedlu</b>
Zamieszanie z oznakowaniem ulic nie tylko na peryferiach miasta. Na których osiedlach najłatwiej zabłądzić?

<b>Zabił za pomidora</b>
Kulisy morderstwa w &#8222;domu cudów&#8221; w Kowarach

<b>Mają pęd do salta</b>
Dwie grupy w mieście stale uprawiają robiące furorę wśród młodzieży ekstremalne dyscypliny parkour i freeruning.

<b>Święto przez przypadek</b>
Dowiedz się, dlaczego stolica Karkonoszy świętuje właśnie we wrześniu?

<b>Zdeptać deptak</b>
Przytulne kawiarnie i puby, magiczne zakątki z ulicznymi muzykami, galerie sztuki i niebanalne sklepy zdobią uliczki w centrach wielu miast, a przy okazji są maszynką do zarabiania pieniędzy zarówno przez samorząd jak i przedsiębiorców. U nas, niestety, tak nie jest.

<b>Jestem taki, jak wy...</b>
Rozmowa z Andrzejem Krzywym, liderem zespołu De Mono.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~observer 2-09-2007 16:19
Obrebalski najwyrażniej wzoruje się na Małyszu.Zapomniał jednak o dodaniu do bułki banana, dlatego efekty jego pracy są właściwie żadne:D
~o kurcze 2-09-2007 16:41
Robert wraca do polityki! Trzeba kupić Jelonkę!
~Sobieszowianin 2-09-2007 16:53
Dlaczego Robert Prystrom podaje do sądu miasto Jelenia Góra? Co mu się nie podoba?
~aite 2-09-2007 19:17
robertowi to nic się nie podoba. wprawdzie nie czytam wszystkiego , co pisze nasz wybitny erudyta, ale to co miałam okazję przeczytać, to wieczne utyskiwania na wszystko, totalna krytyka szczególnie tych przy władzy i manipulowanie faktami. to ostatnie jest najbardziej niestrawne
~bary33 2-09-2007 19:19
Do Sobieszowianin: ... a co się podoba Robertowi Prystromowi?...
~nie Pan pierwszy 2-09-2007 20:11
Panie Robercie ,zobaczymy jak Okręgowa Prokuratura w Jeleniej Górze ( nowa miotełka lepiej zamiata) załatwi moją sprawę zgodnie z prawem.
~no proszę, r.prystrom o sobie przypomina 2-09-2007 20:15
coś cicho o nim ostatnio od czasu jak się zabrał za bolesławiecką ka...lizację... a tu wybory na horyzoncie... może chłopak liczy na to, że obrębalski wystartuje do sejmu i zostanie posłem? a wtedy wybory prezydenckie w jelonce i dzielny robert hyc na prezia? tym bardziej czas na jakiś medialny show.czym nas chce zachwycić tym razem? 900 nowych straganów na targowiskach na 900lecie miasta chyba jednak nie do końca nadaje się na hasło wyborcze... no aż umieram z ciekawości w sprawie tego obywatelskiego donosu do prokuratury, który popełnił pan r.p. (nie wątpię, że powodowany wyłącznie troską o dobro wszystkich mieszkańców)
~winiak03 2-09-2007 20:31
Może Robert liczy że Obrębalski poleci do sejmu? Stołek wolny.
~J27 2-09-2007 20:57
TO PRYSTROM JUŻ ZAKOŃCZYŁ SWOJĄ EDUKACJĘ W B OLESŁAWCU.TAM GO TEŻ NIE CHCĄ? MOŻE J E L O N K A COŚ NA TEN TEMAT NAPISZE.PRZYPOMNIAŁ MI SIĘ aforyzm pana JANA SZULCA."UCZYĆ SIĘ TO NIE WSTYD,BYĆ MATOŁEM TO SKANDAL"
~jola 3-09-2007 10:13
A może liczy na to że Łużniak poleci do Senatu i że wolne będzie miejsce zastępcy Prezydenta??Bo przecież mówi się już o planach Łużniaka
~urzędnik 3-09-2007 11:29
Z–ca za wcześnie zdradził swoje plany dot.startowania do Senatu.Od tej pory jest przez "naczelnego" traktowany jak giermek.Po prostu nie ma prawa być lepszy,nie wolno mu wchodzić w drogę w jakikolwiek sposób na świetlanym trakcie do Sejmu RP z ramienia PO.
~Robert Prystrom 3-09-2007 14:50
Szanowni Internauci, a szczególnie Internauci, którzy tak bardzo mnie nie lubicie! 1. zawiadomiłem Prokuraturę, aby wyjaśniła oczywiste wątpliwości, dlaczego z uporem maniaka Ratuszowi notable z PO, co tak obiecywali nową jakość rządzenia miasta, łamią w oczywisty sposób prawo. 2. teren na Kilińskiego sprzedano za 1,5 mln zł, a jest wart minimum 6–7 mln zł. 3. Wczesniej Kusiak, a obecnie Obrębalski i Łużniak zamiast odebrać teren niesolidnej firmie Atlant sp. z o.o. czekają nie wiadomo na co. Niech Prokuratura wyjaśni, na co czekają. 4. 30.04.2002r. upłynął ostateczny termin zakończenia budowy Forum Jelenia Góra. Od 01.05.2002r. wymagalna jest dla miasta kara w kwocie 2 mln zł, którą zapisano w akcie notarialnym. Ani Kusiak, ani Obrebalski, ani Łużniak nie ściągnęli tej należnej kwoty wraz z odsetkami. Co więcej, teraz kombinują żeby na siłę, wydać Atlantowi pozwolenie na budowę, które jest spóźnione o 7 lat!!! Teren sprzedano w 2000r. 5. Obrębalski chyba ma zakaz startu w wyborach, ponieważ PO opracowała wewnętrzną instrukcję, że prezydenci miast powyżej 50 tys. mieszkańców nie moga startować w wyborach. Co do Łużniaka i Papaja słychać pogłoskę, że podobno mogą startować do Parlamentu. Byłoby dobrze usłyszeć o tych panach i ich dokonaniach. 6. Gdyby proszono mnie o udział w pracy ekipy pana Obrębalskiego to obecnie nie widzę takiej możliwości, ponieważ sposób zarządzania miastem to wielki wstyd i nic po za tym. Obecnie w mieście de facto rządzi koalicja PO–SLD. Byłoby mi wstyd brać udział w ekipie, która wybudowała stację paliw na Sudeckiej tuż pod szkołą i ludziom pod oknami mieszkań, wbrew mieszkańcom. Działania koalicji PO–SLD to prosta kontynuacja polityki Kusiaka, której nigdy nie akceptowałem. 7. Wspólne Miasto reprezentuje program pozytywnych zmian w mieście, które wyraźnie są nie w smak ani PO ani SLD. Nie dziwię się temu, ponieważ my jesteśmy zawsze po stronie mieszkańców. 8. Moim zdaniem sprawa Kilińskiego może być rozwiązana tylko w jeden sposób. Odebrać teren Atlantowi, wyegzekwować karę 2 mln zł + odsestki za 5 lat, dokonać korekty w studium i planie, wystawić na sprzedaż w otwartym przetargu. W ten sposób jest to legalne i miasto uzyska kwotę ok. 10 mln zł za ten teren. Każda inna kombinacja nasuwa brzydkie skojarzenia. Z wyrazami szacunku Robert Prystrom
~do j27 3-09-2007 14:57
...skoro nie wstyd to ucz się matole!!! Jak jeszcze coś Ci się przypomni to najpierw się nad tym zastanów. Chyba,że masz głębokie doświadczenia edukacyjne z Bolesławca.
~Czy warto? 3-09-2007 15:38
Problem placu na Kilińskiego to kuriozum. Jelenia Góra trafiła na spryciarzy z Wrocławia. Oczywiście spryciarzy cieszyła spolegliwość władz Jeleniej Góry. Niestety w sprawach biznesowych trzeba mieć twarde serce bo inaczej wychodzi się na durni. Tu przyznaje panu Prystromowi rację. Trzeba to wyjaśnić. Tylko, czy na tym dochodzeniu Jelenia Góra nie straci? Wszędzie słychać o przewlekłych dochodzeniach prokuratorskich. To wyjaśnianie może trwać latami a w tym czasie drzewa–samosiejki na placu przy Kilińkiego osiągną wiek ochronny i znów będzie problem. Co robić wobec tego? Najlepiej by było, gdyby inwestor budował Galerię a prokuratura niech wyjaśnia. Wyjaśnia do bólu.
~TaGo 3-09-2007 15:51
ad 8 W ten sposob plac na Kilinskiego zostanie pusty przez kolejne 10 lat, bo nikt tego nie kupi, a miasto zamiast zyskac 10 milionow zl, straci inwestycje za 38 mln euro. (potrzebną inwestycjee!)
~aite 4-09-2007 0:33
10 lat będzie stał pusty? TaGo jesteś optymistą! najpierw prokuratura będzie wyjaśniać, potem milion odwołań od wyroków sądu, potem nie będzie już z kogo ściągnąć tych 2 mln.+ odsetki, potem trzeba znaleźć następnego f...ra bądź cwaniaka co ten teren kupi, potem się okaże że znów jakieś terminy zostaną przekroczone i co wtedy? wtedy znów wyskoczy jak królik z kapelusza pan R.P.i dawaj do prokuratury, i tak w kółko do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej. jak się komuś wydaje, że będzie inaczej to jest słodką blondynką
~Tryton 4-09-2007 6:36
Oczywiście jak zwykle wszystko dla dobra mieszkańców i miasta Panie Robercie, a w międzczasie bedzie Pan będzie się fotografował na tle zarastającego placu grzmiąc na nieudolność władz, które nie potrafią zagospodarować tej działki i wyliczając ileż to miejsc pracy zlikwidowano i jakież to dochody do budżetu uciekły po likwidacji w tym miejscu targowiska... tak tak cynizm fałsz i obłuda, ale to akurat nic nowego.
~Prystrom to już Roman, czy jeszcze nie? 4-09-2007 11:48
Czekam na sygnały o pańskich sukcesach w Bolesławcu panie Prystrom. Obawiam się, że zaczyna pan być takim "przyjacielem" Jeleniej Góry jak obecnie pański pryncypał prezydent Bolesławca Roman. Roman to nadęty, zarozumiały, ślepo wierzący w swoją wielkość jegomość. Oby pan nie stał się mu podobny. Pańskie posunięcie z donosem do prokuratury źle wróży pańskiej politycznej karierze.
~Pełen obaw 4-09-2007 12:02
Panie Prystrom! Czy ten nagły skok w pańskiej aktywności nie jest wynikiem trudnych warunków pracy w Bolesławcu? Do pana obowiązków przecież należy piecza nad np. oczyszczalnią scieków a tam wiadomo: szkodliwe opary.
~panie Prystrom, 4-09-2007 17:18
1. a ja sądzę, że zawiadomił pan prokuraturę, bo taka zadyma jest przydatna w czas wyborów a panu widocznie znudziła się robota w bolesławieckich wodociągach 2. teren przy Kilińskiego sprzedano po którymś tam z kolei nieudanym przetargu; to, że teoretycznie ta działka obecnie jest warta – powiedzmy 5 mln, a za 50 lat będzie warta 50 mln zł. nie ma tu nic do rzeczy, gdy ją sprzedawano była warta 1,5 czy 2 mln– bo tyle był skłonny zapłacić oferent. Gdyby np. &#8216;wspólne miasto&#8217; lub jakikikolwiek inny podmiot stanął wtedy do przetargu i dał wyższą cenę – miasto przyjęłoby lepszą ofertę. Tylko że takich chętnych wtedy nie było. 3. &#8216;odebrać teren niesolidnej firmie&#8217; – czyli wywłaszczyć – nie jest wcale tak łatwo, jak taki domorosły prawnik z pana, to niech pan zrobi wykład ze stosownego postępowania i wyjaśni jak długotrwała może być taka procedura i poda kilka powszechnie znanych precedensów, zamiast pisać populistyczne bzdurne hasełka o &#8216;odebraniu&#8217; własności 4. na ile mi wiadomo większość kar firma &#8216;atlant&#8217; zapłaciła, a obecnie de facto właścicielem jest parkridge a nie atlant 5. władze miasta nie &#8216;kombinują&#8217; a chcą wydać decyzję o warunkach zabudowy dla &#8216;parkridge&#8217; na budowę galerii przed połową września . Bo jak wejdzie w życie ustawa o sklepach &#8216;wielkopowierzchniowych&#8217; w końcu września, to ewentualną zgodę na wybudowanie galerii będzie się ponownie wałkować w radzie miasta – oraz co gorsza w sejmiku we Wrocławiu –co najmniej kilkanaście miesięcy – w sytuacji, gdy w miasteczkach w rodzaju Legnicy czy Zgorzelca, nie mówiąc o wrocławiu, galerie wyrastają jak grzyby po deszczu. Władze miasta działają – w tym wypadku – na rzecz większości mieszkańców jeleniej, a pan dążąc do wstrzymania tej inwestycji działa tak naprawdę (poza wątpliwą autopromocją) w sposób zamierzony lub nie – w imieniu kilkudziesięciu podmiotów i osób, którym nie w smak konkurencja. To pan swoimi działaniami może sprawić, że przez następne kilka lat ten zasyfiały plac będzie coraz bardziej prymitywną wizytówką jeleniej góry. Kolejne punkty pana wynurzeń to zwykły polityczny słowotok blablabla, dla którego szkoda czasu na komentarz. W kwestii handlu jest pan znanym orędownikiem targowisk i ten swój straganiarski punk widzenia z lat 90&#8217;chce najwyraźniej narzucić większości mieszkańców jeleniej góry. I na marginesie – powtarzane czasem bajeczki o 'utracie miejsc pracy wraz z likwidacją targowiska na kilińskiego' i rzekomej utracie wpływów przez miasto (z wyliczeniem –jaka to rzekomo straszna strata idąca w miliony) mają krótkie nogi – kto chciał, ten się przeniósł na florę albo różyckiego i tam płaci podatki do kasy miasta.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group