Jelenia Góra: Pub Gol Jelenia Góra wygrywa z silnym rywalem

Poniedziałek, 8 września 2008, 17:34
Aktualizacja: 17:48
Autor: Mateusz Banaszak
Pub Gol Jelenia Góra, po bardzo zaciętym i dramatycznym meczu pokonał na własnym boisku, faworyzowanych piłkarzy z Bolkowa 3:2

Mecz rozpoczął się fatalnie dla podopiecznych Lecha Walczaka. Wciągu dwudziestu minut jego zawodnicy, przegrywali już 0:2 i ciężko było myśleć o zdobyciu przez jeleniogórzan, choćby punktu.
Nadzieję, na poprawienie rezultatu, przywrócił w 40 minucie Pietrzykowski, który pokonał bramkarza gości z rzutu wolnego.

Po zmianie stron, Pub Gol rzucił się do ataku.

Na efekty długo nie trzeba było czekać, bo już w 52 minucie zawodnicy Pub Gola, doprowadzają do remisu. Po dośrodkowaniu Jana Pietrzykowskiego z rzutu rożnego, w polu karnym przytomnie zachowuje się Tomasz Walczak, który strzałem z główki pokonuje bramkarza gości.

Pub Gol nie ustawał w atakach, chciał koniecznie wygrać z faworyzowanym Piastem.
Akcje przeprowadzane prawą stroną boiska, przynosiły mnóstwo sytuacji bramkowych, które marnowali kolejno Hobgarski i Żegota, a na domiar złego w 72 minucie, świetną okazję zmarnował Dutka, gdzie futbolówka po jego strzale tylko otarła się o słupek bramki Bolkowa.

Frustracja piłkarzy i kibiców sięgnęła zenitu, kiedy inicjatywę zaczęli przejmować goście. Na dodatek, jeleniogórzanie zaczęli wymieniać się między sobą krytycznymi uwagami, podczas których o mało nie padła bramka dla Bolkowa.

Lech Walczak niemal wychodził z siebie, a kibice szaleleli na trybunach. Wszystkie kłótnie ucichły na siedem minut przed końcem, kiedy gospodarzy wyręczył Sławomir Błoński, który bedąc pod własną bramką, przypadkowo odbił piłkę i posłał ją do własnej bramki.

Zaczął się prawdziwy dramat, bo goście nie zamierzali odpuścić i chcieli za wszelką cenę doprowadzić do remisu. Pomógłby im w tym, sędzia tego spotkania, który nie dość że doliczył całe 5 minut do regulaminowego czasu gry, to w końcówce gwizdał wyłącznie na korzyść Piasta i dzięki temu Piast miał dwie świetne okazje, po których mogła paść bramka.

Na całe szczęście wszystko dobrze się skończyło, piłkarze Pub Gola dowieźli zwycięstwo do końca, które jak najbardziej im się należało.

Pub Gol Jelenia Góra – Piast Bolków 3:2 (0:2)
Bramki: Korendał, Nowak, Pietrzykowski, Walczak, Błoński(sam.)

Pub Gol: Ambroży – Ochlik, Grunwald, Walczak (85’Gawroński), Żegota (75’ Pisarz), Dutka, Golonka, Zieliński, Pietrzykowski, Hobgarski.

Piast: Simajtis - Kaczmarczyk (46’ Jahołkowski), Kościelecki, Pawlaczek, Błoński, K. Stępień K.(70’Nowakowicz), D. Nowak (83’Mazurkiewicz), Wojdag, S. Stępień, Nowak (83’ Sadowski), Korendał.