Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 6522
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Portugalia: Zasłabła podczas treningu – K. Skolimowska nie żyje

Środa, 18 lutego 2009, 22:41
Aktualizacja: 23:46
Autor: Mateusz Banaszak
Portugalia: Zasłabła podczas treningu – K. Skolimowska nie żyje
Kamila Skolimowska – mistrzyni olimpijska z Sydney w rzucie młotem nie żyje – to oficjalna informacja z Portugalii , gdzie przebywają nasi lekkoatleci.

Olimpijka zasłabła podczas treningu, wcześniej skarżąc się na złe samopoczucie. Nie pomogła reanimacja, ani szybki transport do szpitala. Wielokrotna reprezentantka Polski po przewiezieniu do szpitala w Vila Real de Santo Antonio straciła przytomność i mimo trwającej ponad godzinę reanimacji zmarła.
Według pierwszych informacji od lekarzy prawdopodobną przyczyną śmierci był zawał serca.

Kamila Skolimowska była jedną z najlepszych polskich lekkoatletek w ostatnich latach. W 2000 r. zdobyła złoty medal w rzucie młotem na igrzyskach w Sydney. To był jej największy sukces w karierze.
Na igrzyskach olimpijskich w Atenach (2004) była piata, natomiast cztery lata później w Pekinie start w finale zakończyła pechowo, paląc wszystkie trzy próby. W mistrzostwach Europy udało się Skolimowskiej sięgnąć po medale - w 2002 r. wywalczyła srebro, a w 2006 r. brąz.

Kamila Skolimowska urodziła się w 1982 roku w Warszawie. Była córką znanego ciężarowca Roberta Skolimowskiego, olimpijczyka z Moskwy z 1980 roku. W listopadzie ub. roku skończyła 26 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group