Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 11089
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZCZECIN: Jeleniogórzanie na Netto Cup 2009

Środa, 25 lutego 2009, 17:32
Aktualizacja: 19:48
Autor: ah
W miniony weekend w hali Politechniki w Szczecinie odbył się coroczny Ogólnopolski Turniej Badmintona Netto Cup (dawny Babdat Cup). Na tej prestiżowej imprezie nie zabrakło jeleniogórzan. Klub KS Chojnik reprezentowali: Adam Cimosz i Adam Słomka.

Netto Cup to jedyny taki turniej w Polsce, który na swoją renomę pracował 11 lat. Dziś zainteresowanie przekracza granicę naszego kraju. Przez dwa dni od świtu do zmierzchu na dziewięciu boiskach rywalizowało ze sobą ponad 170 osób w tym weteranów i amatorów lotki i rakietki.
Bardzo dobrze na tych zawodach pokazali się jeleniogórzanie. W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii + 35 Adam Słomka zajął drugie miejsce, a jego imiennik Cimosz w kategorii open – piąte. W grze podwójnej nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce.

-Wracamy do tej gry. Jesteśmy zawodnikami, którzy kiedyś grali wyczynowo, potem była krótka przerwa za względów zdrowotnych czy rodzinnych, a teraz wracamy i bardzo nas to bawi, może jeszcze bardziej, niż w młodzieńczych latach - powiedział po zawodach, zawodnik KS Chojnik Adam Słomka.

W sobotę rywalizowali zawodowcy, obecni i byli medaliści Mistrzostw Polski. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. W niedzielę na starcie pojawili się amatorzy, aż 80 śmiałków z całej Polski. Chętnych do udziału nie brakowało, a organizatorzy na frekwencję nie mogli narzekać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
380
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
21%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group