Finepharm przegrywa z ŁKS–em

Niedziela, 1 lutego 2009, 17:47
Aktualizacja: 20:26
Autor: Mateusz Banaszak
Jeleniogórskie koszykarki przegrały w spotkaniu 21 kolejki z ŁKS–em Łódź 54:77 ( 11:13, 11:26, 8:20, 24:18)

Pierwsza kwarta prawie na remis. Jeleniogórzanki przegrywały po pierwszych dziesięciu minutach 11:13,w drugiej odsłonie szczególnie po słabej skuteczności, jeleniogórzanki przegrywały różnicą 17 punktów ,a styl gry podopiecznych Miodraga Gajicia odbiegał od doskonałości. Najgorzej było w trzeciej kwarcie, gdzie jeleniogórzanki przegrały wysoko 8:20. Tylko w czwartej kwarcie, Finepharm zdołał się podnieść i wygrał tą kwartę, lecz na wyrównanie w tym meczu było już za późno.

Mecz z przedostatnią drużyną tabeli, tylko na początku był wyrównany. Jeleniogórzanki prowadziły 3:0, lecz po chwili przegrywały już 3:6. „Nasze” próbowały gonić wynik , lecz na remis nie starczyło czasu w tej kwarcie i jeleniogórzanki po dość niemrawych dziesięciu minutach przegrywały z ŁKS-em 11:13.

W drugiej odsłonie tego meczu, tylko na początek mógł się podobać kibicom.. Zdobywając sześć punktów z rzędu, jeleniogórzanki prowadziły nawet w tej partii – 17:15. Później w naszym zespole panowała niemoc strzelecka. Dramat jeleniogórzanek rozegrał się między trzecią, a ósmą minutą, gdzie żadna z zawodniczek jeleniogórskiego zespołu nie zdobyła ani jednego punktu. W tym czasie rywalki wyszły na prowadzenie 29:19 i chcąc myśleć o zwycięstwie w tym meczu, jeleniogórzanki musiały „coś” zmienić w swojej grze. Niestety niepotrzebne faule oraz nerwy zawodniczek tylko pogorszyły sytuację Finepharmu i do przerwy jeleniogórski zespół przegrywał na własnym parkiecie 22:39.

W trzeciej kwarcie ,jeleniogórzanki również nie prezentowały się najlepiej. W naszym zespole wciąż panowała słaba skuteczność rzutowa i jeleniogórzanki nie potrafiły nawiązać walki z rozkręcającymi się z minuty na minutę rywalkami. W końcówce tej odsłony jeleniogórzanki niemal stanęły i nie potrafiły odpowiedzieć celnymi rzutami, czy to zza linii 6,25 m, czy zza linii rzutów osobistych. W efekcie podopieczne Miodraga Gajicia przegrywały już 30:59.

Czwarta kwarta fatalnie zaczęła się dla jeleniogórzanek, które straciły jedną ze swoich najlepszych zawodniczek. Joanna Szymczak – Górzyńska - już w pierwsze minucie czwartej kwarty, zmuszona była opuścić plac gry za komplet pięciu fauli i sytuacja Finepharmu jeszcze bardziej się skomplikowała.
Mimo to jeleniogórzanki w końcu zaczęły grać na najwyższych obrotach. Na parkiecie świetnie radziła sobie Natalia Niewrzawa, która popisywała się celnymi rzutami za trzy i dwa punkty.

Niestety w końcówce Maxann Reese była zmuszona zejść z parkietu za 5 popełnionych fauli i gra jeleniogórzanek nieco zwolniła. Pomimo to, jeleniogórskie koszykarki potrafiły wygrać ostatnią kwartę, lecz na pewno nie mogą zaliczyć tego spotkania do udanych.

Finepharm KK Jelenia Góra - ŁKS Siemens AGD Łódź 54:77 (11:13, 11:26, 8:20, 24:18)

KK: Magdalena Skorek 20, Maxann Reese 13, Joanna Szymczak - Górzyńska 10, Natalia Niewrzawa 5, Joanna Kędzia 4,Holie Meredith 2, Dorota Wójcik, Agnieszka Kret, Dorota Arodź,

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~Lewap_13 1-02-2009 19:30
A gdzie zdjęcie ?
~RobertK. 1-02-2009 20:07
w tym składziebez Coleman,Ristić,Babiskieji Gawrońskiej widzieliśmy jaki poziom prezentują Kret,Arodż,Niewrzawa,które miały czas by pokaać coś w grze.Ztakim składem nie ma szans na nic. Kto wymyślił tę Panią Merideth, 2 pkt i zero gry w obronie.Brawo Pani Skorek,która walczy od początku ligi za 2,3 zawodniczki.
~jelo 1-02-2009 20:12
t r a g e d i a ! Krzysztof Szewczyk wróć !!! Dziękujemy p.Czarnecki za rozwalenie zespołu.
~fan 1-02-2009 21:13
Zgadzam sie obecnie to jest tragedia, ale trzeba przyznac gdyby nie p. Czarnecki to nie bylo by NIC kompletnie NIC. Mam pytanie. Co to za nowa zawodniczka która siedzała na ławce? Moze np redakcja "Jelonki.com" poda jakies informacje:)
~BEZNADZIEJA 1-02-2009 21:42
Na początku lutego 2007r.Rafał Sroka wygrał dwa telewizyjne mecze z Polfą Pabianice i na wyjeżdzie z Cukierkami w Brzegu i na 4 kolejki przed końcem ligi, mieliśmy zapewniony awans do PLAY - OFF, ale to on wbrał przed sezonem Scot(super rzut),Beachem (super obrona i waleczność) a przede wszystkim Pen. Play-ofy możliwe.............PO WYMIANIE KILKU ZAWODNICZEK ,BZ POJĘCIA.
~kazik. 1-02-2009 23:24
Ten skład,co teraz gra nie wybrał p.Gajić, a jego poprzednik p.Szewczyk i taka jest brutalna prawda.Kto wymyślił Panią Quikley i Panią Merideth,...................... a Ristić to była gwiazda,za te pieniądze?NiestetyPanie Gajić, trzeba naprawiać błędy poprzednika. Oserwuję zachowanie niektórych zawodniczek ..........skandaliczne. Wyrzucic 5-6 niedowartościowanych zawodniczek i rozpocząć od początku,na pirwszym miejscu stawiając mo...legrających,brak nawyków profesjonalistów.
~Franz 2-02-2009 0:29
Z takim trenerem na pewno daleko zajdą do niższej ligi. Dobrze że zostało mało meczy. Po co ta zmiana trenera.
~ktosiek 2-02-2009 9:49
Pani Kret i Wójcik powinny zastanowic sie nad grą w bierki a nie kosztkówke - totalna masakra - jak sie nie wstydzą swojego poziomu juz dawno powinny zrezygnować.
~kbk 2-02-2009 12:06
Gratulacje za walkę dla Magdy Skorek i Natalii Niewrzawy ! Wygląda na to , że tylko im zależy na wygraniu meczu. Reszta sie dostosowała do trenera. Kilka zawodniczek jest na poziomie I ligi a nie ekstraklasy i tam powinny się znaleźć.
~Do Ktośka 2-02-2009 12:22
Co do Kret się nie wypowiadam ,bo ją znam mniej. Jeżeli chodzi o D.Wójcik to w obecnym sezonie ją zniszczono> Zawodniczka która rok temu grała po 35 minut w meczu, a dwa lata temu miała zasadniczy udział w awansie naszego ukochanego AZS KK do fazy play-off (Pen,Scot i Biczem oraz Małaszewskiej i Gawrońskiej), była po Pałce drugą blokującą w lidze MUSIAŁA SIE W TYM SEZONIE ZADOWALAĆ GRĄ PO 1-3 minut w meczu i to nie wszystkich .Zapraszam na strony www.plkk.pl tam są a...lizy wszystkich sezonów. Problem w tym ,że trener Szewczyk ją skreślił , a Rafał Sroka na nią stawiał,bo to ona WYWALCZYŁA AWANS DO EKSTRAKLASY i choć nie byłą gwiazdą to wykonywałą wiele czarnej roboty pod koszami. Szewczyk ściągnął do Jeleniej Góry trzy zawodniczki, które miały zastąpić Dorotę Wójcik, tj. Qukley,Merideth i Kędzię....... O ile one są lepsze od Doroty Wójcik, jeżeli wogóle one są lepsze? A ile kosztowały Czarneckiego te nieprzemyślane transfery trenera Szewczyka to zapytajcie sponsora! Grube tysiące dolarów. Taka jest prawda.I nie oczekujcie ,że Dorota Wójcik coś teraz zagra od razu........brakuje jej ogrania.A swoją drogą Dorota chyba jest jedyną zawodniczką AZS KK którą z trenerem Sroką zdobyła dwa awansy z II ligi do I i z I ligi do ekstraklasy, była w kadrze narodowej, zrezygnowała z propozycji gry w SMS, bo czuła przywiązanie do klubu.Jestem za tym , by pojawiła się lepsza centerka od Doroty Wójcik, ale niech będzie LEPSZA , a nie taka jekie sprowadził trener Szewczyk ( Quikej i Merideth). Z totalną masakrą to lekka przesada, choćby dlatego ,, że Kret i Wójcik nie mają nawt 23 lat, i wciąż jako zawodniczki są bardzo młode. A znajdż dziś dziewczyne do kosza powyżej 190 cm.
~znawca 2-02-2009 13:44
kocham to miasto
~gg 2-02-2009 20:43
Doris na boisko!!!Kibice tego chcą!!!
~do doktośka 2-02-2009 20:46
Popieram do ktośka, Dorota Wójcik,to NASZA PRZYWIĄZANA DO AZS DZIEWCZYNA , a nie jakte co to tylko idą na kasę i dalej w Polskę lub Europę.Nie sztuka zrobić z gwiazd drużynę,ale wygrywać średnimi zawodniczkami,takimi jak Wójcik ,Myćka,Małaszewka i Gawrońska,które wspólnie z 3 Amerykankami zdobyły historyczny pierwszy awans do play-off za nieduże, znacznie niższe pieniądze .Ale do tego trzeba takiego trenera jakim był R.Sroka- super taktyk ,może byt ostry dla wrednych, ale sprawiedliwy.
~lolekbolek 3-02-2009 6:12
taka to prawda z tym skladem nie ma szans zespol zostal rozbity przez pana prezesa tylko mu podziekowac a takie byly plany
~zjadacz chleba 3-02-2009 6:44
z Wojcik to przesada....ta dziewczyna sezon temu grała 30 min a rzucała 4 pkt i zbierała raptem 6 piłek przy wzroście 190 cm....każdy chyba wie dlaczego grała:)))....a już nie będę wspominał tej tragicznej obrony w jej wykonaniu......wiec decyzja o jej braku na boisku ulżyła wielu kibicom.....
~do zjadacza chleba 3-02-2009 10:57
Proponuję pić lecytynę ,bo z pamięcią u Pana/Pani krucho. OFICJALNE STATYSTYKI WÓJCIK I MERIDETH. W porównywalnych sezonach grały po 31 minut. Merideth średdnio 6,o pkt,Wójcik 4,9.Merideth 7,6 zbiórki,Wójcik 6,2. Za to Wójcik trzy razy lepsza od Merideth w przechwytach ( 1,2 do 0,4 średnio na mecz) i dwa razy lepsza od Merideth w BLOKACH (średnio 1,3 do 0,6) Jeżeli chodzi o najważniejszy wskażnik EVAL ,który decyduje kto jest lepszy: Dorota WÓJCIK + 10,3 pkt Holie Merideth + 9,3 pkt Wójcik lepsza średnio W KAZDYM MECZU O 1,0 pkt !!!!!!!!!!!!!!!! Ale nie to jest najważniejsze. Zapytaj p.Czarneckiego ile musi płacić obu Paniom? Holi otrzymuje kilka razy więcej !Czy można się dziwić decyzjom p.Czarneckiego , gdy poprzedni trener kupił mu takie sportowe niewypały?W tym składzie ani Gaijc, ani nikt nic nie zrobi.
~zjadacz chleba 3-02-2009 12:27
tylko że w tamtym niby niewypalonym składzie zespól wygrywał..a teraz nawet porażką tego nazywac nie można tylko kompromitacje......żadnej taktyki itp.....już sezon temu za trenera Sroki było z tym lepiej gra była ułożona nie wspominając już o tym sezonie a raczej jego początku.....ten zespól z budżetem 1,5 mln potrafił wygrac z łotosem lesznem nawiązywał walke z toruniem rybnikiem....a przypomne ze budżety tych zespołów sa zdecydowanie wyższe....zgadzam sie że 1,5 mln to bardzo dużo jak na je;lenia gore tylko ze ten budżet jest na 9 miejscu w lidze.....a zauważ ze za szewczyka kazda z zawodnizcek grała zdecydowanie lepiej niz teraz pomijajac moze magde skorek ktora dalej gar na rownym wysokim poziomie
~zjadacz chleba 3-02-2009 12:31
i ok mogł Czarnecki zwolni szewczyka bo takie w jego mniemaniu prawo (z czym nie do konca sie zgadzam)...ale jesli on twierdzi ze chce budowac podwaliny klubu na kimś takim jak gajic to katastrofa....w swiecie koszykowki meskiej nikt o nim nie ma dobrego zdania...co bral zespol to byla katastrofa...takze ta decyzja to kompromitacja...moim zdaniem oczywiscie
~orsak 3-02-2009 23:11
Sroka super taktyk... Chyba tu zaraz umrę ze śmiechu :D
~Do orsaka 4-02-2009 14:15
Szkoda , że nie umarłeś jak AZS KK wygrywał z Toruniem 53:36,2 razy z Cukierkami, w Arenie z AZS Poznań, czy też 3 krotnie z Polfą prowadzoną przez Tr. Herkta i wszedł do play off na 4 kolejki przed zakończeniem sezonu regularnego
~zjadacz chleba 4-02-2009 14:37
chciałbym jeszcze wrócić do rozmowy o D. Wojcik..dziś miałem więcej czasu wiec coś policzyłem...jeśli chcemy być już tak dokładni to przytaczajmy fakty...Hollie Merideth grając w naszym klubie za szewczyka miała eval 14.44....wiec jeśli po twoim wyliczeniu 1 pkt to tak dużo to różnica 4 to różnica klasy...a jak widać i Gajic nie darzy Doroty wielkim zaufaniem....i nie mówmy tu o tym ze nie gra dlatego bo cały sezon przesiedziała na ławce... bo w takiej samej sytuacji była Arodż a ona gra.....więc trochę obiektywizmu w tym o czym się pisze
~zjadacz chleba 4-02-2009 14:45
a eval na poziomie 14 to w tej chwili przedzial miedzy 13 a 16 pozycja w lidze....tak wiec czy ta Merideth jest naprawdę taka słaba......to kwestia wkomponowania zawodniczki w zespół i tyle.....fakty są nieubłagane za Szewczyka Merideth była jedną z najlepiej zbierających zawodniczek ligi i eval był na dobrym poziomie...dlatego też sądy nad nią ze pieniadze wywalone w błoto to błąd moim zdaniem..pozdrawiam
~Przepraszam Pana Zjadacza Chleba 4-02-2009 17:09
Przekonał mnie Pan/i. Merideth to bardzo dobra zawodniczka i takiego transferu oczekiwali od Pana Szewczyka kibice i sponsor. Nie znam się na koszykówce i jeszcze raz przepraszam.
~orsak 4-02-2009 17:34
"Szkoda , że nie umarłeś jak AZS KK wygrywał z Toruniem 53:36,2 razy z Cukierkami, w Arenie z AZS Poznań, czy też 3 krotnie z Polfą prowadzoną przez Tr. Herkta i wszedł do play off na 4 kolejki przed zakończeniem sezonu regularnego" w przeciwieństwie do ciebie nie zamierzam żyć tymi oszałamiającymi sukcesami do roku 2050... CZAS NIE STOI W MIEJSCU. Wake up!!!
~zjadacz chleba 4-02-2009 19:15
nie ma za co.....jak widac tylko sarkazm i ironia ci pozostaly.....uwazam ze w tym perzedziale finansowym lepsza zawodniczke znalezc trudno...oczywiscie jesli jej statystyki porownamy do Matovic Robbins to wypada blado no ale to nieststy nie ten przedzial finansowy....patrzmy realnie.....z tym budzetem 2 lata temu bylibysmy w pierwszej 4 ligi a teraz to budzet zapewniajacy tylko walke o 8....
~zjadacz chleba 4-02-2009 19:16
a jesli sa problemy ze zwykla polska odmiana i rozroznianiem płci meskiej od zenskiej to proponuje udac sie na korepetycje z j. polskiego..nick sugeruje ze to pisze mezczyzna:)))) pozdrawiam