Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 4524
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Zróbmy z Kotliny Jeleniogórskiej raj dla turystów

Niedziela, 6 marca 2011, 13:13
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 marca 2011, 8:12
Autor: Paweł Kucharski
REGION: Zróbmy z Kotliny Jeleniogórskiej raj dla turystów
Fot. TEJO
Nasze władze regionalne nie mają spójnej wizji rozwoju turystycznego Kotliny. Brak jest skoordynowanych działań hamujących odpływ turystów do Czech. Musimy im i sobie pomóc i wspólnie działać na rzecz uatrakcyjnienia Kotliny i Karkonoszy – pisze Paweł Kucharski w apelu do gestorów turystyki.

Po pierwsze my musimy się porozumieć, by jako grupa stać się poważniejszym partnerem do rozmów z lokalnymi samorządami i Zrzeszeniem Gmin Karkonoskich. Tylko jako grupa mamy szansę lobbować na rzecz dopasowania infrastruktury Kotliny do potrzeb współczesnego turysty. Rozreklamujmy i doprowadźmy do dobrego opisania inne, poza Śnieżką, trasy spacerowe po Karkonoszach.

Zainicjujmy regularne trasy autobusowe pokazujące piękno i bogactwo Kotliny i jej najbliższych okolic. Zróbmy dobry katalog z obiektami turystycznymi w Kotlinie. Wprowadźmy zasady nowoczesnego marketingu w promocji regionu i wybierzmy kierunki, na których nastąpi jej koncentracja.

Wystąpmy do operatorów i zarządzających o wprowadzenie wspólnego biletu czasowego uprawiającego do korzystania z wielu wyciągów w Kotlinie. Zadbajmy o rozwój i urozmaicenie infrastruktury spędzania czasu wieczorami. (kręgielnie, kluby, kabarety, koncerty, kina, itp.).

Wprowadźmy do kalendarza imprez stałe eventy o ponadregionalnym znaczeniu np. związane z lnem lub szkłem. Lobbujmy na rzecz rozwoju infrastruktury narciarskiej: nowe trasy, nowe wyciągi, bary z bigosem i parówkami na stokach, itp. Popierajmy rozwój innych, poza Jakuszycami, ośrodków dla amatorów biegów narciarskich.

Zróbmy z Kotliny Jeleniogórskiej raj dla rowerzystów pocięty przemyślaną siecią dróg rowerowych o różnym stopniu trudności, z profesjonalnymi przewodnikami, przygotowanymi miejscami na odpoczynek, kawę piknik lub grill. Lobbujmy na rzecz powstania pola golfowego.

Lobbujmy na rzecz innej struktury sklepów, na rzecz ściągnięcia tu też wielkich marek, na inną kieszeń, również dla turysty z innej półki. Różnorodność musi stać się siłą i atrakcją Kotliny. Słowem, spotkajmy się i pokażmy władzom, co można zrobić z Kotliny i w Kotlinie i jak można zarabiać na turystyce przez duże T. Jako grupa z pomysłami będziemy wartościowym i liczącym się partnerem władz. Wówczas, zespołowo, będziemy mogli więcej od władz wymagać.

Wszystkich chętnych, którym leży na sercu rozwój Kotliny Jeleniogórskiej zapraszamy do współpracy. Proponuję stworzenie Klubu Gestorów Turystyki w Kotlinie Jeleniogórskiej. Zainteresowanych proszę o kontakt. Paweł Kucharski: info@villanova.info.pl, 691 281 494

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (68)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1097
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group