• Piątek, 19 lipca 2019
  • Godz. 18:36
  • Imieniny: Marcina, Wincentego, Wodzisława
  • Czytających: 7377
  • Zalogowanych: 11
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zagrożenie lawinowe w Karkonoszach

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Sobota, 17 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 30 grudnia 2005, 11:30
Autor: Radio Wrocław 97,6 FM
Trzeci stopień zagrożenia lawinowego obowiązuje w Karkonoszach. Nie wykluczone, że przed południem zostanie on podniesiony do czwartego w pięciostopniowej skali.

Górskie wędrówki na pewno przełożyć trzeba na inny czas. Warunki w Karkonoszach są bardzo trudne. Szlaki zostały zasypane. Wciąż pada śnieg, a na grzbiecie Karkonoszy jest zamieć.

Wyjazdy narciarskie też należy przełożyć na inny termin. Nartostrady zostały zasypane świeżym śniegiem, którego jeszcze nie ubiły ratraki. Warunki są więc trudne. W kopnym śniegu niedoświadczony narciarz narażony jest na poważne kontuzje.

O dużym pechu mogą mówić władze Kowar, które na dzisiaj zaplanowały otwarcie nowych tras biegowych. Zostały one kompletnie zasypane. Prawdopodobnie nie uda się ich przygotować do godziny trzynastej, kiedy na Okraju zaplanowano uroczyste otwarcie.
Ale jest też dobra wiadomość. Śnieg, który od wczoraj mocno sypie wytrzyma do świąt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~weronika 17-12-2005 15:04
Naprawde, straszne to co tam pisze! przecież ludzie którzy mieszkają w karpaczu koło gór, grozi im lawina. Aż strach tego słuchać! a ja wy sądzicie. A miałam jechać do karpacza ale nic z tego!
~prawie_karpaczanin 18-12-2005 20:43
>Naprawde, straszne to co tam pisze! przecież >ludzie którzy mieszkają w karpaczu koło gór, grozi >im lawina. Aż strach tego słuchać! a ja wy >sądzicie. A miałam jechać do karpacza ale nic z >tego! z tego co mi wiadomo to chyba nie ma zagrożenia lawinami w centrum karpacza albo w ogole w czesciach mieszkalnych - nie ma domow u podnozy gór z ktorych najczesciej zsuwają sie lawiny... no ale moze jestem niedoinformowany.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group