Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5840
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Jeleniej Górze Puchar Polski w Darcie

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 21 grudnia 2015, 8:36
Aktualizacja: Wtorek, 22 grudnia 2015, 8:02
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
W minioną sobotę (19.12) w Klubie Kwadrat przy ul. Bankowej odbyły się Mistrzostwa Jeleniej Góry w Darcie Klasycznym. Zawody były zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski.

Miłośnicy rzucania lotkami do tarczy regularnie spotykają się w Klubie Kwadrat w każdą środę o godz. 18.00. Po raz trzeci nasze miasto gościło czołowych zawodników Dolnego Śląska, a nawet przedstawicieli województwa lubuskiego. Najbardziej utytułowaną zawodniczką (jedyną kobietą w stawce) była Aleksandra Grzesik-Żyłka – czterokrotna mistrzyni Polski (lata 2011-2014) w darcie.

- Spotykamy się w tym gronie dosyć często. Jeździmy na różne turnieje w zDolnym Śląsku – jak określamy nasze województwo, poziom z turnieju na turniej rośnie, jest mało kobiet, ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że grając z mężczyznami można się nauczyć dużo więcej i podkręcić swoje możliwości – powiedziała świdniczanka pochodząca z Głogowa. - W Polsce dart nie jest dyscypliną sportową, co ma miejsce praktycznie we wszystkich państwach na zachodzie Europy, a nawet w Czechach. U nas jest to póki co organizacja darta, która jest zrzeszona w tej ogólnoświatowej. Gramy pod ich banderą, pojawiamy się z orzełkiem na piersi na arenie międzynarodowej i mam nadzieję, że przecieramy szlaki i kolejne pokolenia będą miały łatwiej – wyjaśniła Aleksandra Grzesik-Żyłka.

W Jeleniej Górze formalnie nie ma klubu darta (zawodnicy występują pod szyldem Steel Dart). Jest to grupa ludzi, którzy spotykają się regularnie w Klubie Kwadrat, a także występują w turniejach organizowanych przez Polską Organizację Darta, a czasami poza granicami naszego kraju. Mistrzostwa stolicy Karkonoszy zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski odbyły się już po raz trzeci.

- W tej chwili rozgrywane są mistrzostwa świata, na takie zawody przychodzi oglądać darterów 10-15 tysięcy ludzi. W Polsce jest to coraz bardziej popularne – powiedział organizator zawodów, Tadeusz Rybka. - Nie ma żadnych ograniczeń, wszystkie zawody darta klasycznego w Polsce są otwarte, w Jeleniej Górze zapraszamy w każdą środę o godz. 18.00 do Klubu Kwadrat – zachęcał późniejszy zwycięzca zawodów.

Po fazie grupowej rozpoczęła się rywalizacja, w której przegrany odpadał z dalszej fazy turnieju. Prezentujemy wyniki od 1/8 finału:
Adrian Żyłka - Jerzy Burda 4:2
Michał Półtorak - Piotr Bujak 4:3
Daniel Boroszko - Aleksandra Grzesik-Żyłka 3:4
Tomasz Krawczyk - Leszek Motylewski 4:2
Grzegorz Kasprzyszak - Piotr Ostrowski 0:4
Krzysztof Kijanowski - Krzysztof Bamburowicz 4:2
Krzysztof Fałat - Tadeusz Rybka 2:4
Artur Nastula - Grzegorz Jakubiak 0:4

1/4 finału:
Adrian Żyłka – Michał Półtorak 4:3
Aleksandra Grzesik-Żyłka – Leszek Motylewski 0:4
Piotr Ostrowski – Krzysztof Kijanowski 0:4
Tadeusz Rybka – Grzegorz Jakubiak 4;2

1/2 finału:
Adrian Żyłka – Leszek Motylewski 4:0
Krzysztof Kijanowski – Tadeusz Rybka 1:4

Finał:
Adrian Żyłka - Tadeusz Rybka 4:5.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~kruk 21-12-2015 10:52
Fajna dyscyplina, już ją kocham
~- 21-12-2015 13:45
Super!
~Le1Kiepury 21-12-2015 13:58
Jak zwykle info na czas

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group