Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8088
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

GRYFÓW ŚLĄSKI: Urodzaj na trojaczki

Niedziela, 14 marca 2010, 7:57
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 marca 2010, 7:35
Autor: KAM
GRYFÓW ŚLĄSKI: Urodzaj na trojaczki
Fot. Paweł Rubaj
Nikola, Igor i Marcin tak nazywają się trojaczki, które po raz pierwszy przyszły na świat w powojennym Gryfowie Śląskim. Szczęśliwi rodzice, Wirginia i Piotr, dostali w prezencie wózek ze specjalnym numerem rejestracyjnym GRYF 001. Kilka tygodni temu narodziny trojaczków świętowano w Jeleniej Górze.

– Cieszymy się z każdych narodzin w gminie, trojaczki to wspaniała wiadomość dla nas. W powojennym Gryfowie są to pierwsze trojaczki, które przyszły na świat dlatego okazja jest jeszcze większa – mówi Olgierd Poniźnik, burmistrz Gryfowa Śląskiego.

Statystyki demograficzne nie są bowiem dla miasteczka pomyślne. Jeszcze dwa lata temu Gryfów liczył prawie 12 tysięcy mieszkańców. Teraz wielu młodych ludzi wyjechało z miasta w poszukiwaniu pracy. Obecnie zamieszkuje tu około 10 tysięcy mieszkańców.

Rodzice trojaczków to Piotr i Wirginia, którzy mają już prawie dwuletniego synka Oliwiera. Teraz w domu wychowuje się czwórka dzieci. Do dzieci przychodzi kilka razy dziennie babcia, która ma już siedmioro wnuków.
- Jestem szczęśliwą babcią. Jak się dowiedziałam, ze za jednym razem urodzi mi się troje wnuków byłam w szoku. Nie stać mnie na pomoc materialną, ponieważ mam nie całe 700 złotych zasiłku przedemerytalnego, ale przychodzę kilka razy dziennie i opiekuję się dziećmi – mówi kobieta.

Obecnie Nikola, Igor i Marcin śpią w jednym łóżeczku. Rodzice wynajmują mieszkanie o powierzchni około 25 metrów kwadratowych. Od pokoju większa jest tylko kuchnia, w której śpi Oliwer. Nikt nie ma swojego kąta. Dopóki trojaczki większość dnia przesypiają, wszystko jest dobrze.

Jak podrosną, będzie gorzej. Matka rodzeństwa nie pracuje: poświęca czas dzieciom. Ojciec pracuje dorywczo przy budowie marketów. Rodzina liczy na każdą pomoc materialną. Trojaczkom przydadzą się śpioszki, mleko, ubranka, kosmetyki i przybory higieniczne. Swoją pomoc zadeklarował także burmistrz Gryfowa, który obiecał wsparcie w znalezieniu większego mieszkania

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group