Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 2165
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Udana impreza karate w mieście nad Jedlicą

Sobota, 5 lipca 2008, 19:42
Aktualizacja: Wtorek, 8 lipca 2008, 8:53
Autor: JEN
JELENIA GÓRA: Udana impreza karate w mieście nad Jedlicą
Fot. JEN
Niedawno przez dwa dni dzięki klubowi Olimpia i Funakoshi Shotokan Karate Association (FSKA) Poland oraz władz miasta i sponsorów odbyły się w Kowarach XII Międzynarodowe Letnie Seminarium Shotokan Karate i II Turniej Funakoshi Cup im. Leszka Drewniaka. Zgrupowanie poprowadzili specjalnie zaproszeni goście: shihan Kenneth Funakoshi – 9 dan, sensei Andrzej Zarzycki – 6 dan.

W seminarium, podobnie jak w ub.r uczestniczyli zawodnicy i szkoleniowcy z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Rosji i USA. W tym zgrupowaniu wzięło udział około 100 osób o różnym stopniu zaawansowania w karate od dziecka po osoby dorosłe. Zajęcia odbywały się w SP nr 1 w Kowarach. Oprócz treningów, odbyło się także Seminarium Sędziowskie, gdzie 18 uczestników kursu otrzymało międzynarodowe uprawnienia sędziowskie FSKA.

Seminarium było kontynuacją dorocznych zgrupowań, które odbywają się we Wrocławiu oraz cyklu XI seminariów, które były organizowane w Kowarach przez Klub MKS Olimpia Kowary w latach 1991-2007. Zakończyło się II Międzynarodowym Turniejem Funakoshi Cup 2008 im. Leszka Drewniaka, który odbył się w hali sportowej SP nr 1.

W turnieju rywalizowali zawodnicy z polskich klubów karate, w tym akademicka kadra Polski, którzy zmierzyli się w konkurencji Kata open oraz Kumite indywidualnym kobiet i mężczyzn.

Wyniki:

Kata open

I miejsce – Ryszard Piskorki
II miejsce – Małgorzata Trzpiel
III miejsce – Berenika Bruzdowicz

Kumite kobiet

I miejsce – Berenika Bruzdowicz
II miejsce – Ewa Łosińska
III miejsce – Edyta Tomaszewska

Kumite mężczyzn

I miejsce – Andrzej Brzozowski
II miejsce – Robert Cymerman
III miejsce – Robert Banach

W skład komisji sędziowskiej weszli: sensei Mirosław Adamowski – 5 dan (Gdański Klub Karate), sensei Andrzej Barczewski – 5 dan (Kenkyu-kai

Po zamknięciu zawodów przeprowadzony został przez shihana Kennetha Funakoshi egzamin na stopnie mistrzowskie dan. Brali w nim udział także karatecy z Olimpii Kowary – Paweł Piepiora, który zdał na stopień 4 dan i Dorota Skórzecka, która zaliczyła 1 dan.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group