Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6437
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sawicki zrezygnował, nie jest już szefem komisji rewizyjnej

Środa, 16 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 16 maja 2007, 8:01
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Sawicki zrezygnował, nie jest już szefem komisji rewizyjnej
Fot. Archiwum
Zaczyna się proces gangów oskarżonych o przemyt narkotyków na dużą skalę.

Sprawą zajmie się w środę Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze, gdzie na ławie oskarżonych zasiądą członkowie dwóch grup przestępczych ze Zgorzelca i Warszawy. Oskarżeni są, między innymi, o przemyt prawie pół tony heroiny z Turcji do Anglii, a także o przewóz hurtowych ilości marihuany i amfetaminy do Polski. Przestępczym procederem zajmowali się przez cztery lata.

Polska była dla nich głównie punktem przerzutowym. Tu dostarczano środki odurzające w większych pojemnikach, porcjowano je i sprzedawano dalej, na zachód Europy, najczęściej do Wielkiej Brytanii. Część kontrabandy trafiała także do polskich odbiorców.

Zajmowały się tym dwa zaprzyjaźnione ze sobą gangi ze stolicy oraz ze Zgorzelca. Warszawiacy organizowali dowóz narkotyków i zajmowali się ich przerzutem. Przestępcy z nadgranicznego miasta w trzech mieszkaniach w Zgorzelcu zorganizowali pokątne magazyny z narkotykami, gdzie dokonywano porcjowania towaru.

W sumie akt oskarżenia obejmuje dwudziestu gangsterów, którzy w środę odpowiedzą za swoje czyny przed obliczem jeleniogórskiego sądu okręgowego. Handlarzom grożą kary więzienia do piętnastu lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group