Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 5300
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Produkowali środki odurzające na ogrodzie działkowym

Wtorek, 8 marca 2016, 11:11
Aktualizacja: 11:17
Autor: EW–M
Region: Produkowali środki odurzające na ogrodzie działkowym
Fot. Archiwum
Funkcjonariusze CBŚP Wydziału w Jeleniej Górze wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej we Wrocławiu na terenie ogródków działkowych w Bogatyni ujawnili 3 marca w pomieszczeniach gospodarczych, zajmowanych przez Andrzeja J., „linię technologiczną” do produkcji metaamfeaminy. Postępowanie w tej sprawie przeciwko 35–letniemu Andrzejowi J. prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu.

Na miejscu zdarzenia zabezpieczono przedmioty oraz różnego rodzaju środki chemiczne służące do produkcji narkotyków. Ujawniono także około 1000 gram metaamfetaminy, w tym około 43 gramy w postaci krystalicznej i 700 ml w postaci płynnej. Łączna wartość zabezpieczonych środków oszacowano na kwotę około 80.000 złotych.

- Podczas czynności funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego Andrzeja J. Natomiast drugi ze sprawców zbiegł z miejsca zdarzenia porzucając po drodze woreczek foliowy z zawartością metaamfetaminy. W chwili obecnej trwają czynności mające na celu zatrzymanie tego drugiego mężczyzny – informuje prokurator Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Ewa Węglarowicz-Makowska.

- Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Zgorzelcu sąd zastosował wobec Andrzeja J. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za zarzucane mu przestępstwo grozi kara od 3 lat do 15 lat pozbawienia wolności – dodaje Ewa Węglarowicz-Makowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group