Piątek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 11472
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prawomocny wyrok w sprawie psa Marleya

Poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 9:02
Aktualizacja: Środa, 19 sierpnia 2020, 13:11
Autor: WAC
Jelenia Góra: Prawomocny wyrok w sprawie psa Marleya
Fot. DIOZ
Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze wydał prawomocny wyrok w sprawie przeciwko Kamili H., której w 2018 roku wolontariusze z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt odebrali zaniedbanego psa Marleya.

Sprawą tą jakiś czas temu zajmował się już jeleniogórski Sąd Rejonowy i skazał Kamilę H., właścicielkę zwierzęcia, za znęcanie się nad nim, na karę 6 miesięcy ograniczenia wolności, z obowiązkiem wykonywania przez ten okres prac społecznych, a także orzekł przypadek psa, trzyletni zakaz posiadania wszelkich zwierząt, nawiązkę na rzecz Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt w wysokości 5000 zł, a także koszty sądowe sięgające kilku tysięcy złotych. Kobieta odwołała się od tego wyroku do Sądu Okręgowego, ten jednak w całości podtrzymał orzeczenie wydane w pierwszej instancji.

Pies w dniu odbioru z Osiedla Łomnickiego w Jeleniej Górze, gdzie mieszkał, był skrajnie zaniedbany, miał rozpadającego się guza nowotworowego wielkości melona, z którego sączyła się ropa – informują inspektorzy z DIOZ. - Skórę psa pokrywały liczne larwy much, bił od niego intensywny odór zepsutego mięsa, a w jego skołtunionej sierści było ponad 3 kg odchodów. Nad zwierzęciem latały tabuny much, a dodatkowo Marley był wychudzony z głodu. Pomimo wielokrotnych interwencji Straży Miejskiej z Jeleniej Góry, w sytuacji konającego psa nic się nie zmieniało. Zrozpaczeni sąsiedzi postanowili poinformować nas. Podczas interwencji oprawczyni odmówiła leczenia psa, a na do widzenia trzasnęła drzwiami przed nosami Inspektorów. W toku całego procesu nie przyznawała się do winy, twierdziła, że regularnie dbała o psa, wyprowadzała go na spacery, a także trzymała na kanapie w domu.

Zwierze w dalszym ciągu jest pod opieką DIOZ i przebywa w Ośrodku Ochrony i Ratowania Zwierząt DIOZ – Pałac w Dziwiszowie.

Twoja reakcja na artykuł?

7
16%
Cieszy
1
2%
Hahaha
2
5%
Nudzi
1
2%
Smuci
11
26%
Złości
21
49%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
833
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
38%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
 
Kościół i wiara
Gwardziści Grobu Pańskiego w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group