Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 10556
Zalogowanych: 46
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Policja najmłodszym

Środa, 7 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:28
Autor: TEJO
Różne awarie niestraszne będą dla pracowników i pensjonariuszy Domu Dziecka i Pogotowia Opiekuńczego Towarzystwa Interwencji Społecznych. Pomoc zapewniła Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze. Co najważniejsze, funkcjonariusze obiecali ochronić dzieci przed przemocą i uzależnieniami.

Takie są założenia patronatu policjantów nad wspomnianymi placówkami, które mieszczą się przy ulicy Sobieskiego. Program zaproponował mł. inst.. Zbigniew Ciosmak, komendant miejski policji w Jeleniej Górze.
Zaplanowano cykliczne spotkania z dziećmi i młodzieżą. W ich trakcie policyjni specjaliści opowiedzą o bezpieczeństwie i zagrożeniach, które czyhają na najmłodszych. Przy okazji komendant Ciosmak zapewnił, że policjanci pomogą także w bardziej przyziemnych sprawach: jeśli będzie trzeba usunąć jakieś uszkodzenie, na miejscu pojawi się elektryk lub konserwator.

Policjanci już dwa razy spotkali się z pensjonariuszami i wychowawcami wspomnianych placówek. Ostatnio przy okazji Mikołajek. - Zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy i kupiliśmy za to kilkanaście sanek oraz słodycze, które trafiły do paczek. Dołożyli się też strażnicy miejscy - informuje kom. Edyta Bagrowska z policji.

Zastępca komendanta miejskiego policji w Jeleniej Górze nadkom. Zbigniew Markowski wręczył Żanecie Babul, dyrektorce placówki, maskotkę policyjną - komisarza Lwa jako symbol współpracy.
Policjanci spotkają się jeszcze z dziećmi w grudniu przed świętami Bożego Narodzenia oraz w przyszłym roku. Imprezy będą organizowane cyklicznie aż do początku wakacji.

Koordynatorami działań są: sierż. szt. Danuta Razmysłowicz z sekcji prewencji oraz Dawid Brodziński - wychowawca TIS w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
754
Kawa
39%
Herbata
22%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
 
Aktualności
Castle Party Bolków – fani zjechali z całej Europy
 
Kultura
W Polsce Czeszka, w Czechach Polka
 
Kultura
Teatry uliczne szalały drugi dzień w strugach deszczu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group