• Piątek, 19 lipca 2019
  • Godz. 14:00
  • Imieniny: Marcina, Wincentego, Wodzisława
  • Czytających: 7445
  • Zalogowanych: 11
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Policja najmłodszym

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 7 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:28
Autor: TEJO
Różne awarie niestraszne będą dla pracowników i pensjonariuszy Domu Dziecka i Pogotowia Opiekuńczego Towarzystwa Interwencji Społecznych. Pomoc zapewniła Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze. Co najważniejsze, funkcjonariusze obiecali ochronić dzieci przed przemocą i uzależnieniami.

Takie są założenia patronatu policjantów nad wspomnianymi placówkami, które mieszczą się przy ulicy Sobieskiego. Program zaproponował mł. inst.. Zbigniew Ciosmak, komendant miejski policji w Jeleniej Górze.
Zaplanowano cykliczne spotkania z dziećmi i młodzieżą. W ich trakcie policyjni specjaliści opowiedzą o bezpieczeństwie i zagrożeniach, które czyhają na najmłodszych. Przy okazji komendant Ciosmak zapewnił, że policjanci pomogą także w bardziej przyziemnych sprawach: jeśli będzie trzeba usunąć jakieś uszkodzenie, na miejscu pojawi się elektryk lub konserwator.

Policjanci już dwa razy spotkali się z pensjonariuszami i wychowawcami wspomnianych placówek. Ostatnio przy okazji Mikołajek. - Zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy i kupiliśmy za to kilkanaście sanek oraz słodycze, które trafiły do paczek. Dołożyli się też strażnicy miejscy - informuje kom. Edyta Bagrowska z policji.

Zastępca komendanta miejskiego policji w Jeleniej Górze nadkom. Zbigniew Markowski wręczył Żanecie Babul, dyrektorce placówki, maskotkę policyjną - komisarza Lwa jako symbol współpracy.
Policjanci spotkają się jeszcze z dziećmi w grudniu przed świętami Bożego Narodzenia oraz w przyszłym roku. Imprezy będą organizowane cyklicznie aż do początku wakacji.

Koordynatorami działań są: sierż. szt. Danuta Razmysłowicz z sekcji prewencji oraz Dawid Brodziński - wychowawca TIS w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~rysiu 11-12-2005 9:49
tak kutwa ale złodzieji i wandali sie nie goni
~Świnka 11-12-2005 9:54
masz rację to jest już skandla Pogotowie Opiekuńcze tis nie jest dobra placówką. Jest to placówka w której znajdują się nie wszystkie ale znajdują się zdemoralizowane dzieci które kradną na mieście w galerii centrum-drogeria i wsklepie "Maga" na 1-go maja to juz skandla ta policja poszukuje tyle osób np. Leśniaka Waldka a ja go wczoraj spodkałem a policja nie może go złapać śmiezne. Ta policja to naprawde woli kawę pić niż się zajmowac takimi rzerczami. Np. wczoraj zadzwoniłem na straż miejską bo pod moją klatką stały dwa auta gdzie to nie jest droga wewnętrzna, i tylko wjazd dla śmieciarek. Podjechali popatrzyli sobie na autka i pojechali to już skandal podejmę odpowiednie kroki oni myślą że ich nikt nie może zaskarżyć gu--no prawda.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group