Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6183
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Po wizycie wiceszefa rządu – wzmocniona promocja

Poniedziałek, 24 listopada 2008, 16:15
Aktualizacja: 16:15
Autor: Ania
REGION: Po wizycie wiceszefa rządu – wzmocniona promocja
Fot. Ania
Grzegorz Schetyna, wicepremier i minister spraw wewnętrznych oraz Rafał Jurkowlaniec, wojewoda dolnośląski gościli dzisiaj przed południem na Polanie Jakuszyckiej. Celem wizyty była rozmowa dotycząca promocji Biegu Piastów oraz prezentacja możliwości narciarskich, jakie stwarza klimat miejscowości.

Schetyna, który przyjechał do Szklarskiej Poręby tuż po oddaniu boisk Orlika w Jeleniej Górze, spędził w Jakuszycach kilkadziesiąt minut. Odbył rozmowę z Julianem Gozdowskim, prezesem Biegu Piastów i zapoznał się z tą malowniczą okolicą.

– Chcieliśmy po prostu zapoznać premiera z organizowanym przez nas biegiem narciarskim. Nie zależało nam na uzyskaniu jakichkolwiek obietnic. Ważne jest tylko to, żeby również w Warszawie mówiono o naszej imprezie, która należy już do grona najlepszych na całym świecie – powiedział Julian Gozdowski, prezes Stowarzyszenia Biegu Piastów. – Polana Jakuszycka stwarza ogromne możliwości narciarskiej, już w tym momencie przygotowaliśmy 10 km trasy pod biegi narciarskie – dodał.

– Chcielibyśmy, żeby turyści zainteresowali się również naszym regionem jako tym bardzo atrakcyjnym przyrodniczo, a nie tylko takimi ośrodkami turystycznymi jak Zakopane. Być może wizyta wicepremiera będzie miała na to jakiś wpływ – dopowiada Marek Chromicz, rzecznik prasowy Biegu Piastów.

– Będę mówił o organizowanej w Jakuszycach imprezie jak najwięcej, żeby w ten sposób zachęcić polskich turystów i narciarzy do przyjazdu w ten region Polski – powiedział Grzegorz Schetyna.

Bieg to największa impreza tego typu w Polsce. Odbywa się nieprzerwanie od 1976 roku. Należy do Wordloppet, czyli Światowej Ligi Biegów Długodystansowych. Sukces Biegu Piastów to w dużej mierze zasługa Juliana Gozdowskiego, jego komandora. Imprezie sprzyja także samo miejsce – Polana Jakuszycka, na której można uprawiać narciarstwo nawet wiosną, bo śnieg leży tam bardzo długo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group