Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9797
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Piechowice z dotacją na budowę kanalizacji

Piątek, 30 marca 2018, 10:18
Aktualizacja: 20:24
Autor: Paweł Guszała
Piechowice: Piechowice z dotacją na budowę kanalizacji
Fot. Paweł Guszała
W Piechowicach odbyła się 29 marca konferencja prasowa z udziałem marszałka Cezarego Przybylskiego. Powodem jego przyjazdu było podpisanie umowy na dofinansowanie bardzo ważnego dla gminy projektu – budowy kanalizacji sanitarnej.

Udział w konferencji oprócz marszałka, wzięli: burmistrz Piechowic Witold Rudolf oraz prezes Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji Jerzy Grygorcewicz. Wspólnie podpisali bardzo ważne dokumenty dla całej gminy. Umowę na budowę kanalizacji sanitarnej za 8,8 mln zł, z czego 3,5 mln zł. stanowić będzie dofinansowanie z RPO.

- Jest krok w dobrą stronę i przyniesie korzyści. Dzięki tej inwestycji środowisko będzie przyjaźniejsze turystyce, a to jest bardzo ważne dla takiej miejscowości jak Piechowice. Każdy chce żyć, odpoczywać w otoczeniu czystej, zdrowej przyrody. Ta inwestycja z pewnością się do tego przyczyni – zapewnia Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

- Inwestycja obejmie ulice: Kryształową, Nadrzeczną, Wiejską, Gromadzką, Sielską oraz połowę Górnej w Górzyńcu. Zadanie obejmuje położenie ponad 4 km sieci kanalizacyjnej, która pozwoli podpiąć co najmniej 350 mieszkańców do miejscowej oczyszczalni. Myślę, że ta inwestycja przyczyni się zwiększeniu budownictwa mieszkaniowego na terenie naszej gminy – mówi Witold Rudolf, burmistrz Piechowic.

To zadanie to spore wyzwanie dla Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji, który będzie musiał pokryć pozostałą część kosztów. Prezes KSWiK-u uspokaja, że są na to zarezerwowane środki. - Mamy już spięte finansowanie tej inwestycji. Oprócz dotacji z RPO, mamy obiecane pieniądze w formie pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – mówi Jerzy Grygorcewicz, prezes KSWiK.

I tu zachodzi pytanie czy pożyczka zaciągnięta przez spółkę nie odbije się na cenach w Piechowicach? Prezes KSWiK-u zapowiedział, że nie powinna, ponieważ koszt inwestycji mają zrekompensować opłaty od nowo podłączonych do oczyszczalni ścieków gospodarstw domowych

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
417
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group