Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6092
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Piechowice z dotacją na budowę kanalizacji

Piątek, 30 marca 2018, 10:18
Aktualizacja: 20:24
Autor: Paweł Guszała
Piechowice: Piechowice z dotacją na budowę kanalizacji
Fot. Paweł Guszała
W Piechowicach odbyła się 29 marca konferencja prasowa z udziałem marszałka Cezarego Przybylskiego. Powodem jego przyjazdu było podpisanie umowy na dofinansowanie bardzo ważnego dla gminy projektu – budowy kanalizacji sanitarnej.

Udział w konferencji oprócz marszałka, wzięli: burmistrz Piechowic Witold Rudolf oraz prezes Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji Jerzy Grygorcewicz. Wspólnie podpisali bardzo ważne dokumenty dla całej gminy. Umowę na budowę kanalizacji sanitarnej za 8,8 mln zł, z czego 3,5 mln zł. stanowić będzie dofinansowanie z RPO.

- Jest krok w dobrą stronę i przyniesie korzyści. Dzięki tej inwestycji środowisko będzie przyjaźniejsze turystyce, a to jest bardzo ważne dla takiej miejscowości jak Piechowice. Każdy chce żyć, odpoczywać w otoczeniu czystej, zdrowej przyrody. Ta inwestycja z pewnością się do tego przyczyni – zapewnia Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

- Inwestycja obejmie ulice: Kryształową, Nadrzeczną, Wiejską, Gromadzką, Sielską oraz połowę Górnej w Górzyńcu. Zadanie obejmuje położenie ponad 4 km sieci kanalizacyjnej, która pozwoli podpiąć co najmniej 350 mieszkańców do miejscowej oczyszczalni. Myślę, że ta inwestycja przyczyni się zwiększeniu budownictwa mieszkaniowego na terenie naszej gminy – mówi Witold Rudolf, burmistrz Piechowic.

To zadanie to spore wyzwanie dla Karkonoskiego Systemu Wodociągów i Kanalizacji, który będzie musiał pokryć pozostałą część kosztów. Prezes KSWiK-u uspokaja, że są na to zarezerwowane środki. - Mamy już spięte finansowanie tej inwestycji. Oprócz dotacji z RPO, mamy obiecane pieniądze w formie pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – mówi Jerzy Grygorcewicz, prezes KSWiK.

I tu zachodzi pytanie czy pożyczka zaciągnięta przez spółkę nie odbije się na cenach w Piechowicach? Prezes KSWiK-u zapowiedział, że nie powinna, ponieważ koszt inwestycji mają zrekompensować opłaty od nowo podłączonych do oczyszczalni ścieków gospodarstw domowych

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group