Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 8705
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niebawem KPN rozpocznie budowę centrum edukacyjno – konferencyjnego

Wtorek, 5 marca 2013, 7:25
Aktualizacja: 7:46
Autor: Angela
Jelenia Góra: Niebawem KPN rozpocznie budowę centrum edukacyjno – konferencyjnego
Fot. Archiwum
Karkonoski Park Narodowy i prezydent Jeleniej Góry, w minionym tygodniu podpisali porozumienie, dzięki któremu w drodze zamiany ze skarbem państwa, KPN otrzyma obiekty po Zespole Szkół Przyrodniczo – Żywieniowych w Sobieszowie. Powstanie tam centrum edukacyjno – konferencyjne z nową siedzibą KPN. I etap budowy centrum będzie kosztowało około 20 mln zł. Jego zakończenie planuje się na rok 2016.

- To porozumienie było warunkiem zmiany nieruchomości między skarbem państwa samorządem Jeleniej Góry – mówi Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego. Jest to ważny krok formalny, który umożliwi wojewodzie wydanie decyzji administracyjnej o zamianie. Myślę, że to się stanie w najbliższych dniach i prezydent miasta będzie upoważniony do tego by przekazać nieruchomość na rzecz skarbu państwa, czyli nam - Karkonoskiemu Parkowi Narodowego – dodaje Andrzej Raj.

Obecnie KPN już przygotowuje analizy i studia architektoniczno – koncepcyjne do remontów obiektów, które miałyby się rozpocząć tuż po podpisaniu aktu notarialnego.

-Jesteśmy przygotowani zarówno organizacyjnie, jak i w części finansowo , by jak najszybciej rozpocząć prace i złożyć stosowne wnioski na dofinansowanie z narodowego czy wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska oraz do innych unijnych źródeł – mówi Andrzej Raj.

Centrum edukacyjno – konferencyjne ma służyć przede wszystkim mieszkańcom. Będą tam sale konferencyjne, muzeum poświęcone historii lasów w Karkonoszach, jak i ośrodek edukacji ekologicznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

- Będzie to kompleksowy obiekt wypełniający ustawowe funkcje KPN, ale i wielka atrakcja dla całego Sobieszowa, który nie posiada takiego centrum kulturalno – edukacyjnego – mówi Andrzej Raj.
W sprawę zamiany nieruchomości od początku zaangażowane było ministerstwo środowiska. 12 lipca minionego roku z udziałem wiceministra podpisany został list intencyjny w tej sprawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
324
Tak, to odpowiedzialna praca
17%
Dostają trochę za dużo
22%
Dostają o wiele za dużo
32%
To oburzające ile zarabiają
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group