Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 11922
Zalogowanych: 30
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jakuszyce: Droga w Jakuszycach jest zablokowana!

Niedziela, 26 października 2025, 17:27
Aktualizacja: 17:32
Autor: MJr
Jakuszyce: Droga w Jakuszycach jest zablokowana!
Fot. Policja Jelenia Góra
Całkowice nieprzejezdna jest droda przez Jakuszyce do granicy państwa. Sytuacja jest spowodowana intensywnymi opadami śniegu oraz trudnymi warunkami atmosferycznymi, które w krótkim czasie doprowadziły do znacznego pogorszenia przejezdności.

Jeleniogórska policja informuje, że odcinek drogi w Jakuszycach – od Babińca do granicy z Czechami – jest obecnie całkowicie nieprzejezdny dla pojazdów.

Na miejscu działają funkcjonariusze Policji. Samochody ciężarowe są kierowane i zatrzymywane na parkingu przy zajeździe Piastów, przy Krajowej Trójce (DK3).

- Aktualnie oczekujemy na przybycie służb drogowych, które zajmą się odśnieżeniem i udrożnieniem przejazdu - informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik jeleniogórskiej pilicji.

W związku z tą sytuacją policja apeluje do kierowców o unikanie przejazdu w kierunku Jakuszyc i granicy z Czechami do czasu poprawy warunków oraz wznowienia ruchu. Prosimy o korzystanie z objazdów i bieżące śledzenie komunikatów drogowych.

W związku z nagłym pogorszeniem warunków atmosferycznych (i również zbliżającą się zimą) policja przypomina o konieczności dostosowania prędkości do warunków na drodze oraz zachowania szczególnej ostrożności.

- Zwracamy uwagę, że większość pojazdów wciąż porusza się na oponach letnich, co znacząco będzie utrudniać, a nawet wręcz uniemożliwiać, jazdę po zaśnieżonych i oblodzonych nawierzchniach - dodaje podinsp. Bagrowska.

Policj prosi kierowców o niewyjeżdżanie w góry bez odpowiedniego przygotowania pojazdu – w tym bez opon zimowych.

Twoja reakcja na artykuł?

5
7%
Cieszy
18
26%
Hahaha
2
3%
Nudzi
2
3%
Smuci
6
9%
Złości
36
52%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Puste kościoły, mniej księży... Niedzielne msze raz w miesiącu?

Oddanych
głosów
986
Dobry pomysł
50%
To jest niedopuszczalne
33%
Nie mam zdania
17%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Co zmieni polska bomba atomowa?
Rozmowy Jelonki
Rezonans dla węża domowego już możliwy
 
Kultura
Nowy teledysk Leniwca
 
Aktualności
Ruszyły Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia
 
Aktualności
Spotkanie pełne wspomnień o Jerzym Szmajdzińskim
 
Jelonka wczoraj
Złote rogi nad Kotliną
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group