Środa, 8 lipca
Imieniny: Elżbiety, Eugeniusza
Czytających: 7120
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Giełda minerałów już w ten weekend

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 30 sierpnia 2017, 6:29
Autor: M–P
Fot. Organizator
Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze zaprasza na XLIX Karkonoską Giełdę Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich już 2 i 3 września w godz. 9.00–17.00. Giełda odbędzie się na dziedzińcu muzeum. Wstęp wolny.

Pierwsza edycja giełdy miała miejsce w maju 1991 roku w ramach Wiosny Cieplickiej. Impreza ta jest wpisana do Kalendarza Giełd organizowanych na terenie Polski i od lat ma wyrobioną już renomę. Uczestniczy w niej zawsze kilkudziesięciu wystawców, przede wszystkim z Dolnego Śląska, choć nie brakuje kolekcjonerów i zbieraczy z Polski i zagranicy. Prezentowane są kolekcje i zbiory minerałów, skał i skamieniałości.

Chociaż w ostatnich latach zaznacza się coraz mniejszy udział kolekcjonerów i zbieraczy z prawdziwego zdarzenia, a uwidacznia się coraz większy udział wystawców, oferujących pospolite minerały i wyroby z kamieni szlachetnych, muszle i innego rodzaju galanterię jubilerską, impreza nadal cieszy się dużym zainteresowaniem tak wystawiających jak i odwiedzających muzeum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 2-09-2017 14:45
Tłumy prze muzeum .Pani dyrektor pilnuje miejsc postojowych

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group