Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 12397
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Góra Szybowcowa - Jeżów Sudecki: Deszczowe chmury nad Górą Szybowcową

Sobota, 16 sierpnia 2008, 22:07
Aktualizacja: Niedziela, 17 sierpnia 2008, 15:47
Autor: Mateusz Banaszak
Góra Szybowcowa - Jeżów Sudecki: Deszczowe chmury nad Górą Szybowcową
Deszczowo, smutno i pusto na Górze Szybowcowej
Fot. Benny
Sobota 16 sierpnia, na Górze Szybowcowej wszystko przygotowane do wyścigu Bank BPH, Są uczestnicy, humory dopisują, ale plany krzyżuje jeden poważny problem – pogoda.

„A miało być tak pięknie” – tak można scharakteryzować to co się działo w sobotę na Górze Szybowcowej. Ostatni wyścig z serii Bank BPH Grand Prix MTB, miał być nie tylko ostatnim sprawdzianem dla naszej kadry olimpijskiej, która odleciała dziś do Pekinu, ale i pięknym rozpoczęciem Światowych Dni Roweru. Niestety nie doczekaliśmy ani długo oczekiwanego występu naszych pań – Majii Włoszczowskiej i Aleksandry Dawidowicz , które mimo deszczowej pogody pojawiły się na Górze Szybowcowej, ani kibiców na których najbardziej liczyli organizatorzy.

W związku ze zbliżającymi się występami zawodniczek w Pekinie trener kadry - Zbigniew Piątek nie chciał ryzykować zdrowia swoich podopiecznych i nie zezwolił na ich start.

W zawodach uczetniczyli za to wielokrotni mistrzowi Polski - Anna Szafraniec i Marek Galiński, którzy zdecydowali się wystartować. Anna Szafraniec zajęła ostateczenie drugie miejsce, a nasz trzykrotny olimpijczyk, który jak wcześniej zapowiadał, potraktował występ treningowo i po trzech rozgrzewkowych okrężeniach, gdzie prowadził, zsiadł z roweru i zakończył swój udział.

Udział naszych reprezentantów na niewiele się to zdał, bo na trasie mogliśmy zobaczyć zaledwie garstkę najwytrwalszych kibiców. „Na pogodę niestety nie mamy wpływu. Szkoda, bo wszystko było dopięte na ostatni guzik, niesty nie trafiliśmy z pogodą”- ze smutkiem tłumaczył Czesław Lang, który pojawił się na Górze Szybowcowej.

Mimo kapryśnej pogody główny wyścig z serii Bank BPH Grand Prix MTB – doszedł do skutku. Ostatnia odsłona tego prestiżowego wyścigu, przyniosła szczęście Piotrowi Brzózce, który pomimo zajęcia ósmego miejsca, zdołał wygrać w klasyfikacji generalnej.
W nagrodę otrzymał on 8 tysięcy złotych i skuter.

Deszczowa pogoda zmusiła do odwołania Uphilu – 900-metrowego podjazdu na Górę Szybowcową, który miał byc atrakcją tegorocznych Światowych Dni Roweru i po raz pierwszy w Polsce miał odbyć się właśnie w Jeleniej Górze. Żeby tego było mało odwołano wszystkie koncerty, jakie tego dnia miały się odbyć.

Koncerty zespołów Kindla i Poparazzi prawdopodobnie mają odbyć się w niedzielę, a Suptuastic w związku z napiętymi terminami koncertowymi całkowicie zrezygnował z występu. Pocieszające jest tylko to, że piątkowe koncerty mimo ulewnej pogody odbyły się i przyciągnęły mnóstwo osób, które przy muzyce klubowej pokazały że mimo przeciwności natury, potrafią się bawić.

Miejmy nadzieję, że niedziela przyniesie więcej pozytywnych wiadomości, a na Górze Szybowcowej pojawią się w końcu kibice, którzy dodadzą otuchy zawodnikom na ciężkiej trasie wyścigu Skandia, w którym wezmą udział amatorzy dwóch kółek.

Przypominamy, również że jutro ruszy długo oczekiwana Parada Rowerów, do której można się zapisywać od 8 rano na placu ratuszowym. Jeśli masz rower i chcesz wraz z innymi udać się w 13-kilometrową trasę z centrum Jeleniej Góry na Górę Szybowcową, masz szansę. Pierwsze dwa tysiące osób, które pojawiają się jutro na Paradzie, otrzyma koszulki z logo Parady. Zapraszamy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
981
Jest nowy
7%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group