Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 8145
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czeski diabeł z polską wódką

Piątek, 11 lipca 2008, 15:46
Aktualizacja: 15:47
Autor: KTL
JELENIA GÓRA: Czeski diabeł z polską wódką
Fot. KTL
Dziś (piątek) na osiedlu XX–lecia w Cieplicach odbyło się spotkanie z kulturą dla dzieci w ramach projektu „Skok w blok”. W tym przedsięwzięciu współpracują ze sobą teatry z Czech i z Polski. Zgrzytem dla niektórych okazała się scenka, w której pijany diabełek trafia do piekła. Alkohol był polski, piekło – czeskie.

W ramach imprezy w południe wystawiono przedstawienie na wozie, na temat którego można było usłyszeć sprzeczne opinie dorosłych. Nie wszyscy wyglądali na zachwyconych pomysłem diabła uraczonego polskim alkoholem, który udaje się do czeskiego piekła. Dzieci natomiast wyglądały na zachwycone.

- To oburzające, że w spektaklu przeznaczonym dla najmłodszych główny bohater proponuje diabłu aby wybrał się na kieliszek wódki. – usłyszeliśmy na miejscu.
– Uważam, że to dobra forma spędzenia wolnego czasu dla dzieci. W końcu nie wszystkie mogą sobie pozwolić na to, żeby gdzieś wyjechać – oponował Konrad z Cieplic. Zamysłem aktorów na pewno nie jest propagowanie picia alkoholu, ale jego potępienie.

– Projekt został napisany na przełomie grudnia i stycznia, Urząd Marszałkowski we Wrocławiu jednak go nie zaakceptował. Na szczęście uzyskaliśmy aprobatę jeleleniogórskiego urzędu miasta – powiedział nam Łukasz Duda, pomysłodawca i jeden z organizatorów happeningu.
Założeniem projektu jest interakcja z lokalnymi środowiskami. - Chcemy przetrzeć szlaki. Ważne, aby dzieci wyniosły coś na przyszłość – dodał Ł. Duda.

Łukasz Duda zdradził nam, że podczas rekonesansu przed realizacją projektu nabrał bardzo pozytywnego nastawienia. - Za każdym razem, gdy gdzieś przychodziliśmy było to święto dla danego podwórka. Dzieci nie muszą wybierać się do teatru. To teatr przychodzi do nich.

Współpracę Teatru Ahoj z czeskiego miasta Chrudim oraz jeleniogórskiego Teatru Odnalezionego będzie można oglądać do 20 lipca w różnych częściach Jeleniej Góry. W przygotowaniu jest kolejny projekt organizowany przez Łukasza Dudę, na razie jednak pozostanie on owiany tajemnicą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group