Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7303
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cieplice chcą własnej kultury

Poniedziałek, 17 listopada 2008, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Cieplice chcą własnej kultury
Fot. rylit
Najpiękniejsze arie oratoryjne zabrzmiały w minioną sobotę w kościele Zbawiciela w uzdrowiskowej części miasta. Była to już druga odsłona działalności Przystani Twórczej tworzonego właśnie Cieplickiego Centrum Kultury.

W sobotnie popołudnie, 15 listopada, w stylowym wnętrzu kościoła ewangelicko-augsburskiego w Cieplicach w repertuarze arii oratoryjnych wystąpiły znane już z wcześniejszych występów w Jeleniej Górze solistki operowe Honorata Lemiech – mezzosopran i Marzena Wojak – sopran, którym na przepięknych organach kościelnych akompaniował Marek Fronc.

Słowo wstępne i prowadzenie koncertu Ewelina Marciniak znana wykonawczyni piosenki autorskiej, poezji śpiewanej, współpracująca ze znanymi nam Wojtkiem Jarocińskim zespołem „W tym sęk”, właściwie jeleniogórzanka, reprezentantka „Przystani Twórczej” Cieplickiego Centrum Kultury, którego tymczasowa siedziba mieści się w sobieszowskim „Muflonie”.

Wspaniały występ solistów operowych dał zgromadzonym słuchaczom dużo niezapomnianych wrażeń i to bardzo cieszy. Więcej jednak cieszy fakt ,że w Cieplicach tworzy się placówka kulturalna, której brakowało od dawna w uzdrowisku.

Miejmy nadzieję, że dzięki ludziom dobrej woli z Cieplic, współpracy z cieplickimi instytucjami i stowarzyszeniami, pomocy władz Jeleniej Góry powstanie centrum na miarę potrzeb tej dzielnicy, niezależne od innych placówek kulturalnych, mogące stanowić samodzielnie o swojej działalności.

Kolejnym wydarzeniem przygotowywanym przez CKK będzie sobotni (22 listopada) koncert Katarzyny Zielińskiej w Teatrze Zdrojowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group