Środa, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 9359
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Będzie nowoczesny sprzęt dla ratowników

Piątek, 27 listopada 2009, 8:05
Aktualizacja: 8:06
Autor: Ania
Pięć gmin z Polski i Czech opracowało projekt, dotyczący zapobiegania i usuwania skutków klęsk żywiołowych. Zostaną zakupione nowe wozy bojowe oraz sprzęt potrzebny do przeprowadzania akcji ratowniczych.

Partnerem wiodącym są Piechowice. Wraz z nimi przedsięwzięcie będą realizowały gminy Szklarska Poręba, Stara Kamienica, Harrachov i Kořenov . Projekt nosi nazwę ”Tworzenie zintegrowanych polsko-czeskich struktur współpracy w zakresie zapobiegania i usuwania skutków klęsk żywiołowych w pasie transgranicznym”. Wszyscy partnerzy w sytuacji zagrożenia będą działać wspólnie, żeby skutecznie i bardzo szybko udzielić pomocy poszkodowanym.

W ramach projektu w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Piechowicach powstanie Transgraniczne Centrum Ewakuacji i Pomocy Ludności. Zostaną zakupione cztery pojazdy specjalistyczne. Piechowice wzbogacą się o wóz bojowy z funkcją ratownictwa drogowego, Szklarska Poręba o pojazd specjalistyczny potrzebny w tzw. ratownictwie ekologicznym. Stara Kamienica zakupi skuter śnieżny i sprzęt ratowniczy. Kořenov będzie miało wóz z funkcją odśnieżania i udostępniania dojazdu do odciętych siedlisk, Harrachov pojazd, dzięki któremu w krótkim czasie dojedzie się do miejsc zagrożonych w ekstremalnie trudnym terenie.

W ramach realizacji projektu zostaną także przeprowadzone warsztaty, dotyczące systemów monitorowania i zwalczania zagrożeń, systemu korzystania z usług medycznych lekarza pierwszego kontaktu, organizowania pomocy socjalnej i wsparcia psychologicznego dla osób dotkniętych żywiołem. Po zakupienie nowych pojazdów, zostaną przeprowadzone szkolenia. Ich celem będzie sprawdzenie działania systemu informacyjnego i organizacji technicznej.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej 2007-2013 Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska. Całkowity budżet wynosi 974 255,70 euro kwota dofinansowania 828 117,23 euro. Wdrożenie zaplanowano na lata 2009 – 2011.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
486
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
W ogóle nie mam telewizora
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Szachy to królewska gra
 
Piłka nożna
To już dziś... Walka o fazę ogólnopolską!
 
Kultura
Schronisko w wersji All Inclusive
 
Aktualności
Trwają prace przy magistrali na Wolności
 
Aktualności
Oszukiwali na refundacjach za leki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group