Poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 0:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 18:04
Autor: Mateusz Banaszak
Pub Gol nie miał w tej kolejce szczęścia. Brakowało skuteczności
W końcu rozpoczęły się rozgrywki A–klasy. Dużo emocji czekało nas przed tymi rozgrywkami. Dwie drużyny z B–klasy grają już w tych rozgrywkach. Chojnik dzięki zajęciu 1 miejsca w klasie B, a Mitex który uplasował się tuż za cieplicką drużyną, awansował dzięki wycofaniu się Spójni Sady.

Czy Chojnik utrzyma się w A-klasie? Czy Pub Gol zajmnie lepsze miejsce niż w poprzednim sezonie.
Nie brakowało pytań na temat satrtu Piasta, który zapowiadał ostrą walkę o przyszłoroczny awans do okręgówki. Łomnica, również nie przebierała w środkach, sumiennie przygotowując się do sezonu. W końcu Mitex Podgórzyn, dumny ze swojego nowego boiska, przystąpił do rozgrywek, aby budować solidne fundamenty drużyny.

Aż w końcu rozpoczął się długo oczekiwany sezon
Rozgrywki ruszyły pełną parą, a piłkarze ruszyli do boju. Najlepiej w pierwsze kolejce spisał się Woskar Szklarska Poręba, który pomimo straty bramkostrzelnego Krzysztofa Tatomira – który odszedł do Mitexu, pokonał w Starej Kamienicy Victorię Czadrów aż 8:1. Victoria nie miała nic do powiedzenia, przy bardzo skutecznych rywalach co potwierdza wynik do przerwy ( 0:4)

Sporo działo się w Mysłakowicach. Piast który prowadził w meczu 3:1 z Orłem , nie zdołał dowieźć, zwycięstwa do końca meczu.

Po bramkach Błaszczyka i Ociepy Orzeł zremisował z Piastem 3:3 a dziwiszowianie mogą mówić o wielkim pechu, bo stracili bramkę w ostatniej minucie meczu.

Dobrze swój start w A-klasie rozpoczęli piłkarze z Podgórzyna, którzy na własnym nowym boisku zremisowali 1:1. „ Zdajemy sobie sprawę, że Łomnica jest dobrze przygotowana przed sezonem, ale zagramy na optymalnych obrotach i postaramy się o niespodziankę”- mówił przed spotkaniem trener Mitexu Tadeusz Niemczyk

Dobrze spisała się nasz jeleniogórska ekipa – Chojnik Jelenia Góra. Chojnik ze względu na fatalny stan murawy w Parku Norweskim, aktualnia swoje mecze rozgrywa na boisku przy ul. Podchorążych. I jak na razie boisko przynosi wiele szczęścia ciepliczanom, bo w pierwszym meczu, przy dość szczęsliwym obrocie spraw, dzięki wzorowej postawie Dariusza Michałka wygrali oni z Pogonią Świerzawa 3:2

Nie powiodło się naszej drugiej drużynie, która musiała uznać wyższość Orła z Wojcieszowa. Gdyby nie brak skuteczności , Pub Gol mógłby świętować zasłużone zwycięstwo, bo przez 90 minut dominowali oni na placu gry.

Gambit Chełmsko Śląskie – Piast Bolków 2:2
Stadion ul. Złotnicza: Pub Gol Jelenia Góra – Orzeł Wojcieszów 0:2
Stara Kamienica: Woskar Szklarska Poręba – Victoria Czadrów 8:1
Mitex Podgórzyn – KS Łomnica 1:1
Orzeł Mysłakowice – Piast Dziwiszów 3:3
Lesk Sędzisław – Rudawy Janowice Wielkie 0:1
Stadion ul. Podchorążych : Chojnik Jelenia Góra – Pogoń Świerzawa 3:2