Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5731
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Żywa lekcja historii z rycerzami – wkrótce w KSON

Czwartek, 14 marca 2013, 10:51
Aktualizacja: 10:54
Autor: KSON
Jelenia Góra: Żywa lekcja historii z rycerzami – wkrótce w KSON
Fot. Archiwum KSON
Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych realizuje projekt „Dotyk Historii”. W dniu 6 kwietnia br. o godzinie 11.00 w świetlicy integracyjnej KSON Bractwo Rycerskie „Śląska Rota Najemna” z Wałbrzycha przeprowadzi „Żywą lekcję historii” z czasów XII – XIV w. Będą rycerze, miecze topory, ale również przedmioty użytku codziennego z tamtego okresu.

„Żywe lekcje historii” to szansa na poznanie historii od strony praktycznej. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć artefakty używane przez naszych przodków, ale również będą mogli ich użyć, wykorzystać, czy wcielić się w rolę prezentowanych postaci.

W tej historycznej lekcji weźmie udział szesnaścioro niepełnosprawnych dzieci, objętych pomocą Stowarzyszenia Rodziców i Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko”. Ale nie tylko. Na spotkanie z przeszłością mogą przyjść z rodzicami wszystkie dzieci.

Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się do 31 marca br. osobiście (Os. Robotnicze 47a w godz. 10.00 – 16.00) lub telefonicznie (bezpłatna infolinia 800 700 025, w godz. 10.00 – 16.00). Ze względu na wielkość sali, w której odbędzie się lekcja liczba miejsc jest ograniczona.

Projekt realizowany jest przy dofinansowaniu Fundacji Banku Zachodniego WBK, która znana jest z wielu ciekawych, społecznych inicjatyw.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group