Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4173
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zwalczanie przestępczości ubezpieczeniowej

Piątek, 3 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 18:01
Autor: kmp
W dniu 2 czerwca br w Sali konferencyjnej przy ul. Armii Krajowej 22 w Jeleniej Górze w siedzibie Komendy Miejskiej Policji odbyła się konferencja poświęcona zwalczaniu przestępczości ubezpieczeniowej.

Chodzi tu zwłaszcza o wyłudzenia odszkodowań komunikacyjnych przez kierowców, którzy celowo powodują zdarzenia drogowe lub podają nieprawdziwe informacje co do ich przebiegu. Do udziału w tej konferencji Sekcja do walki z Przestępczością Gospodarczą zaprosiła przedstawicieli Towarzystw Ubezpieczeniowych z terenu powiatu jeleniogórskiego, jak również Towarzystw z Wrocławia i Legnicy.

Głównym celem tego spotkania było zacieśnienie współpracy na szczeblu lokalnym, a także wypracowanie wspólnego frontu walki z przestępczością ubezpieczeniową. Policja rocznie ujawnia kilkadziesiąt tego rodzaju przestępstw, które później trafiają do Prokuratury i Sądu.
Jednak należy pamiętać o tym, że nadal istnieje ciemna liczba nie ujawnionych przestępstw tego rodzaju, bowiem brak jest świadków na miejscu zdarzenia, a zgromadzona dokumentacja fotograficzna i opis nie wystarczą do podważenia zeznań kierowcy, a tym samym na potwierdzenie zaistnienia przestępstwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group