Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7019
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zobaczysz ubeków przed ratuszem

Piątek, 25 kwietnia 2008, 8:55
Aktualizacja: 9:32
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zobaczysz ubeków przed ratuszem
Fot. Archiwum
„Twarze jeleniogórskiej bezpieki” to tytuł niecodziennej plenerowej ekspozycji, którą zaplanowano na przyszły wtorek (30 kwietnia) na placu Ratuszowym.

Na północnej stronie ratusza, w pobliżu tramwaju, zawisną portrety ludzi związanych z aparatem bezpieczeństwa lat Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. – Sami jesteśmy ciekawi, kogo tam zobaczymy – mówi Zbigniew Szereniuk, zastępca prezydenta miasta.

Wystawa „Twarze jeleniogórskiej bezpieki” jest kolejnym etapem realizacji projektu naukowo-edukacyjnego IPN „Twarze bezpieki”. Wykorzystane na wystawie fotografie i dokumenty pochodzą ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej. Przedstawiono strukturę i obsadę kierowniczych stanowisk UB i SB w latach 1945–1990 w Jeleniej Górze i na obszarze geograficznym wchodzących w skład województwa jeleniogórskiego po reformie administracyjnej w 1975 roku. Przy wyborze zwrócono uwagę na dokumenty ilustrujące specyfikę działania organów bezpieczeństwa na ziemi jeleniogórskiej.

Wystawa składa się z 30 planszy, na których zaprezentowano sylwetki 50 osób. Będzie dostępna dla zwiedzających do 31 maja. Czyje wizerunki zobaczymy? Pozostanie tajemnicą do wtorku. Planowane jest także spotkanie z pomysłodawcami ekspozycji w Biurze Wystaw Artystycznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group