Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 5221
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zlikwidują przystankowe bagienko

Czwartek, 4 grudnia 2008, 11:23
Aktualizacja: 11:24
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zlikwidują przystankowe bagienko
Fot. Archiwum
Wygodniej będzie się niebawem wsiadało do autobusów MZK pasażerom na przystanku nieopodal urzędu celnego w Sobieszowie. Dotychczas przed wiatą stała ogromna kałuża, którą autobusy rozpryskiwały na ludzi. Obecnie trwa przebudowa zatoczki, która zakończy się lada dzień.

Dotychczas korzystanie z przystanku, z którego mieszkańcy wsiadali do autobusu jadącego w kierunku Jeleniej Góry, utrudniały kałuże i błoto. Kiedy kierowca podjeżdżał blisko wiaty, zanieczyszczenia lądowały na odzieniach pasażerów.

Kierowcy, chcąc uniknąć „bagienka”, zatrzymywali się na drodze nie wjeżdżając w zatoczkę. To blokowało inne samochody, a mieszkańcy Sobieszowa, by dojść do autokaru i tak musieli przejść przez kałuże.

Sprawę kilkakrotnie zgłaszano do Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Prace rozpoczęły się już miesiąc temu, jednak budowę co jakiś czas przerywała pogoda. Obecnie przesunięto przystanek, wyodrębniono chodnik i wylano na nim betonowy fundament oraz położono kostkę brukową.

Teraz pozostało tylko czekać na wykończenia budowy zatoczki i mieszkańcy będą już mogli wejść do autobusu suchą stopą – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.
Koszt przebudowy to około 24 tysiące złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group