Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 7966
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zimowa zadymka w SP 2

Sobota, 26 lutego 2022, 10:26
Aktualizacja: 10:33
Autor: J. Kubicki
Jelenia Góra: Zimowa zadymka w SP 2
Fot. Użyczone/SP 2
W pierwszym tygodniu zimowych ferii spotkaliśmy się w murach naszej szkoły na kolejnej edycji „Zadymki…” w SP 2. Pięciodniowa przygoda przyniosła 135 uczestnikom wiele radości, aktywności, sporo wrażeń i nawet odrobinę śniegu - relacjonują organizatorzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze.

W ostatni styczniowy poniedziałek dzieci spotkały się w swoich grupach z opiekunami, zapoznały się z programem zimowiska, regulaminem, zasadami korzystania z oferty oraz godzinowym planem tygodnia.

Już przed południem wybraliśmy się do Kina „Lot” na pouczający seans filmowy pt. „Jak uratować smoka?”. Każdy mógł utożsamić się z głównymi bohaterami, którzy przeżyli ciekawe doświadczenie – opiekowali się smokiem. Po powrocie do szkoły dzieliliśmy się wrażeniami po filmie i zaangażowaliśmy się w działania podejmowane na miejscu. W sali kulinarnej przygotowywaliśmy „zakręcone kartofelki”, a w sali gimnastycznej spędzaliśmy miło czas na zabawach sportowych - mówią organizatorzy.
We wtorek wybraliśmy się do interaktywnego muzeum „Karkonoskie tajemnice” w Karpaczu. Tam, jeszcze przed zwiedzaniem wystawy, udało nam się złapać kontakt z prawdziwą śnieżną zimą. W magicznych wnętrzach poznawaliśmy legendy karkonoskie, fantastycznych bohaterów naszych stron, różne wcielenia Ducha Gór oraz akcesoria, którymi dysponował. Korzystając z dotykowych ekranów mogliśmy tworzyć postaci, rozwiązywać zagadki, po prostu dobrze się bawić. Przemierzając karkonoskie podziemia, odnajdywaliśmy zagubione skarby, ilustracje z życia dawnych mieszkańców tych ziem i podziwialiśmy grę świateł wzbogacającą efektowną wystawę. W środę główna atrakcją dnia była wizyta w „Termach Cieplickich”. Na pływalni uczestnicy zimowiska czuli się jak ryby w wodzie. Wesołe zabawy w basenach wewnętrznych i zewnętrznych, na zjeżdżalniach oraz nurkowanie, pływanie z prądem i pod prąd w „rzece”, czy skoki grupowe w „beczce” dostarczyły wszystkim sporo emocji. W szkole znaleźliśmy oczywiście czas na sportowe zabawy, pokonywanie toru przeszkód i chemiczne eksperymenty oraz prace plastyczno – techniczne. W czwartek podjęliśmy wyzwanie zdobycia Góry Grodna w Marczycach. Dojechaliśmy do pobliskiego Staniszowa, a pieszo zdobyliśmy szczyt wzniesienia, na którym wznoszą się gościnne mury Zamku Księcia Henryka. Tutaj odwiedzaliśmy stanowiska, które przybliżały dzieciom tajniki pracy archeologa kiedyś i dziś. Dawne narzędzia, zasady według których wydobywa się znaleziska takie jak cenne przedmioty, kamienie szlachetne. Dowiadywaliśmy się jak zachować się w momencie odnalezienia przedmiotu mającego wartość archeologiczną. Poznaliśmy pismo runiczne i notowaliśmy nim swoje imiona. Uczyliśmy się także korzystać z mapy i kompasu podczas gry terenowej. Garść wiedzy i ożywczy spacer po lesie dały nam sporo energii i dużo przyjemności - opowiadają.

Podczas zimowiska nie zabrakło czasu na spacery po centrum miasta, na Wzgórze Krzywoustego czy na plac zabaw na Wzgórzu Kościuszki. Ostatniego dnia „Zimowej zadymki w Dwójce” był czas na podsumowania, uroczyste wręczenie dyplomów, zabawy przy muzyce oraz wesoły czas spędzony przy ognisku.

Do zobaczenia za rok na kolejnej „Zadymce…”!

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
1
10%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
329
Nigdy
19%
Rzadko
42%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group