Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 7185
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zdawali języki. Abiturienci „przeżyli” trzeci dzień matur

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 6 maja 2011, 14:46
Aktualizacja: 14:50
Autor: Petr
Fot. Petr
Trzeci dzień pisemnych egzaminów maturalnych za abiturientami. W liceach i technikach w całej Polsce zdawano dzisiaj języki obce. – Jakoś to poszło, przeżyliśmy – podsumowali w jeleniogórskim „Elektroniku”.

Tak podsumowali ci, którzy zdawali część podstawową i na tym zdawanie zakończyli. Ci natomiast, którzy zdecydowali się podejść do egzaminu rozszerzonego, ciąg dalszy zmagań z pytaniami rozpoczęli o godzinie 14.00. I zmagają się nadal, bowiem ten skończy się dopiero o 18.00.

– Jakoś to poszło, przeżyliśmy. Zresztą, tak samo jak dwa wcześniejsze dni, kiedy zdawaliśmy polski i matematykę. Moim zdaniem, tegoroczna matura nie należy do najtrudniejszych. Co zaś się tyczy samej części językowej, podstawa była naprawdę „do przejścia” – ocenił Marek Chojnacki, już wkrótce absolwent „Elektronika”.

– Mam nadzieję, że tak samo dobrze pójdzie nam część rozszerzona. Osobiście, najbardziej obawiam się słowotwórstwa i wolałbym, żeby tego było jak najmniej. Tak czy siak, na pewno wszyscy sobie poradzimy. Po prostu, trzeba to zdać, i już – mówił nam jeszcze przed godziną 14.00 Patryk Żabko, również zdający maturę w „Elektroniku”.

Po trzecim dniu pisemnych egzaminów maturalnych abiturientom nie pozostanie nic innego, jak cierpliwie oczekiwać wyników i powtórzyć co nieco w ramach ostatnich przygotowań do matury ustnej. Za wszystkich, trzymamy kciuki!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group