Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8397
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zabawa pod okiem świętego Franciszka – VIDEO

Niedziela, 27 czerwca 2010, 17:08
Aktualizacja: Wtorek, 5 października 2010, 19:15
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zabawa pod okiem świętego Franciszka – VIDEO
Fot. TEJO
Tłumy jeleniogórzan dotarły dziś na trwający do godzin wieczornych festyn parafialny przy kościele Matki Boskiej Królowej Polski i świętego Franciszka z Asyżu. Atrakcji nie zabrakło. Wieczorem – największe: losowanie cennych nagród i występ zespołu księży.

Festyny parafialne wpisały się w tradycje nie tylko tej parafii. Praktycznie każda społeczność wiernych organizuje święto wspólnoty: okazja do zabawy, skosztowania przysmaków oraz do integracji. Dla wielu osób, zwłaszcza starszych i samotnych, to ważne chwile, kiedy choć na jakiś czas można zapomnieć o swoich troskach.

Nie inaczej jest dziś przy budującym się kościele Matki Boskiej Królowej Polski i świętego Franciszka. Od południa gromadzą się wierni, aby miło spędzać czas na odpowiednio zagospodarowanym terenie przykościelnym. Nie brakuje stoisk z dobrym jedzeniem domowej roboty oraz wypiekami. Ludzie biorą udział w losowaniu i oblegają kramy z fantami. Scena – to miejsce prezentacji rozmaitych talentów. Wśród wielu występów swoim głosem oczarowała dziś zgromadzonych Katarzyna Skóra, bardzo młoda wokalistka.

Wśród parafian krążył ksiądz Grzegorz Niwczyk, proboszcz parafii. Zachęcał do kosztowania specjałów kuchni i do wspierania dzieła budowy nowego kościoła. Marzeniem jest pokrycie w tym roku dachem budynku świątyni. Niestety: budowa trafiła na bardzo trudne czasy. Powodzenia w realizacji zamierzeń życzył proboszczowi i parafianom ksiądz Bogdan Żygadło, proboszcz parafii świętych Erazma i Pankracego. – Festyny parafialne to nietypowe święta, gdzie gromadzi się zawsze mnóstwo ludzi – dodał ks. Żygadło nie kryjąc podziwu dla organizatorów całej imprezy.

Przez cały czas działało miasteczko ruchu drogowego z Grzegorzem Rybarczykiem ze straży miejskiej, który pomagał dzieciom w przejechaniu przez tor przeszkód. Konkurs prawidłowej jazdy na rowerze przeprowadziła policja. Wielką atrakcją – zwłaszcza dla dzieci – były pokazy strażaków. Ulgę w upale przyniosła ściana wodna. Hitem okazały się „podniebne” przejażdżki trzęsącym się wysięgnikiem.

Zabawę zakończyło losowanie nagród oraz koncert zespołu Semen, w którym grają księża, w tym wikariusz parafii z Morcinka - ksiądz Krzysztof Lewicki. Samo losowanie - dokonane z pomocą koła fortuny - wzbudziło olbrzymie zainteresowanie tłumów wiernych i sporo emocji. Ksiądz Grzegorz Niwczyk dziękował sponsorom, w tym Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego (fundator roweru) oraz firmie Polcolorit z Piechowic - ofiarodawcy zestawu kafli łazienkowych wartych 3500 złotych. Wspierających festyn było znacznie więcej. Każdy został wymieniony z gorącym wyrazem podziękowań.

Obejrzyj video na pamiątkę festynu:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
514
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group