Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6539
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

: Zabalowali przed imprezą

Wtorek, 29 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:43
Autor: TEJO
Policjanci skierują sprawy do Sądu Rodzinnego i Nieletnich o demoralizację, po tym jak niektórzy gimnazjaliści z elitarnej szkoły upili się przed zbiorową zabawą andrzejkową.

Feralny wieczór andrzejkowy miał miejsce w miniony piątek. W imprezie miało wziąć udział około 200 uczniów.
- W wyniku kontroli przeprowadzonej przez nauczycieli przed wejściem do lokalu, okazało się, że dziewięciu uczniów jest nietrzeźwych - informuje kom. Edyta Bagrowska z policji.
Poza tym dwie piętnastoletnie gimnazjalistki były pijane prawie do nieprzytomności. Odwieziono je do szpitala w celu odtrucia.

Młodzi ludzie, którzy raczyli się alkoholem, nie będą mieli teraz łatwego życia w szkole. Nie dość, że dostaną naganne oceny ze sprawowania, to zajmą się nimi zespoły wychowawcze. W ich skład wejdzie policjant, dyrektor placówki oraz pedagog szkolny. Stróże prawa skierują też wnioski do sądu dla nieletnich o ukaranie młodzieży.

W gimnazjum zakazano zabaw do końca roku szkolnego.
- Prowadzimy śledztwo, które ma ustalić, gdzie młodzież kupiła trunki i napitki. Po ustaleniu sklepów, które nieletnim sprzedały alkohol, będziemy występować z wnioskiem o odebranie koncesji na jego sprzedaż - dodaje kom. Bagrowska.

Do zdarzenia doszło w gimnazjum z centrum Jeleniej Góry, które chwali się wysokim poziomem nauczania i ma opinię szkoły dla elity.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group