Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 7214
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wyzwolenie pozytywnych mocy

Niedziela, 29 listopada 2009, 9:04
Aktualizacja: 9:06
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Wyzwolenie pozytywnych mocy
Fot. rylit
W ostatnią sobotę listopada bardzo udany wieczór andrzejkowy dla swoich podopiecznych zorganizowało Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa. Świetnej zabawy i integracji nie byłoby bez udziału wolontariuszy z Kolegium Karkonoskiego.

W imprezie uczestniczyli wolontariusze, studenci II roku Fizjoterapii Wydziału Przyrodniczego Kolegium Karkonoskiego. Młodzi ludzie wzięli na siebie ciężar poprowadzenia całego wieczoru i z tego zadania wywiązali się naprawdę wyśmienicie.

Ponad trzygodzinne spotkanie obfitowało w różne atrakcje. Sala w klubie osiedlowym „Orlik” przybrała tajemniczy wystrój. Podkreślały to kolorowe światła, płonące świece i muzyka. Gospodarzami wieczoru byli: Magda, Marlena, Martyna, Patrycja i Mariusz, Wielki Czarodziej Andrzejkowego Wieczoru, studenci Kolegium Karkonoskiego. Do prowadzenia zabawy namówiła ich opiekunka roku, Mirella Michalewska-Pająk, od niedawna współpracująca z Jeleniogórskim Stowarzyszeniem Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa, prowadząca zajęcia dogoterapii (terapia z wykorzystaniem psa).

Andrzejkowy wieczór rozpoczęło wejście wróżek i czarownic przy zapalonych świecach. Wielki Czarodziej Wieczoru wywołany przez wróżki zapalił światła i rozległa się muzyka, przy której wszystkie dzieci ruszyły do wesołego tańca. Rozpoczął się wieczór pełen wróżb, przepowiedni, przeplatanych konkursami dla starszych i młodszych uczestników spotkania.

Było magiczne koło przyszłości, przepowiednie z kolorów i liczb, magiczne imiona, czarodziejska skrzynia, mówiąca woda i oczywiście, jak na andrzejkowy wieczór przystało, lanie wosku i odgadywanie przyszłości z cienia. Wszystko to przeplatane zabawą i tańcami w rytmach wesołej muzyki.

– Jestem pod wielkim wrażeniem - mówi Janusz Wielocha, prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa. – Wiedziałem, że młodzież jest kreatywna i przygotowuje nam ciekawy scenariusz, lecz to, co dzisiaj zobaczyliśmy przeszło wszelkie nasze oczekiwania. Nam, rodzicom i opiekunom dzieci z zespołem Downa, nie zawsze łatwo jest zapanować nad ich emocjami i zachowaniami. Ci młodzi ludzie potrafili dotrzeć do naszych dzieci i wyzwolić w nich pozytywną energię. Przez niemal trzy godziny dzieci nie wychodziły z sali uczestnicząc we wszystkich atrakcjach wieczoru. Składamy wielki ukłon piątce wolontariuszy i ich opiekunce. Cieszy nas szczególnie deklaracja dalszej współpracy z naszą organizacją – dodał.

Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa od ponad pięciu już lat prowadzi działalność na rzecz pomocy rodzinom dzieci dotkniętych tą wadą genetyczną. Cieszy fakt, że do współpracy w tych szczytnych działaniach włączają się ludzie młodzi, którzy niebawem tworzyć będą naszą rzeczywistość.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group