Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5474
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyczekiwali Zmartwychwstania Chrystusa

Niedziela, 31 marca 2013, 0:41
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 8:15
Autor: Karolina Olechowska/red
Jelenia Góra: Wyczekiwali Zmartwychwstania Chrystusa
Fot. Anna Panek
Wczoraj (30 marca br.) w Wigilię Paschalną wierni kościoła katolickiego świecili pokarmy i czuwali nad symbolicznym Grobem Pańskim. Dzisiaj (31.03) świętują Dzień Zmartwychwstania Pańskiego wnoszący w życie wierzących nowe nadzieje i wielką radość ze zwycięstwa życia nad śmiercią.

Wczoraj kapłani w jeleniogórskich świątyniach przypominali, że podczas świętowania nie można zapomnieć o ubogich i cierpiących. Apelowali, aby zainteresować się czy w naszym otoczeniu nie ma ludzi, którzy są odrzuceni, czy mają gdzie i z kim obchodzić te ważne dni.

- Wykorzystajmy Wielkanoc aby przełamać ten "chleb paschalny " z sąsiadami, z rodziną i z tymi, których często zsuwamy na peryferia naszego życia – mówił jeden z księży. - Pokarmy, które niesiemy w naszych pięknie przystrojonych koszyczkach symbolizują Baranka Bożego oraz nowe życie – dodał.

W wielu kościołach poza poświęceniem pokarmów, można się było nimi podzielić, zostawiając je w specjalnie przygotowanych pojemnikach. Wiele z nich zostało wypełnione po brzegi.

- Zawsze gotujemy dużo jajek, kupujemy o pętko kiełbasy więcej i dorzucamy jakieś czekoladowe ozdóbki dla najmłodszych. Nie jest to wielki wydatek, a może bardzo pomóc. Serdecznie wszystkich zachęcam, aby dołożyli swoją małą cegiełkę do tego przedsięwzięcia - mówi Stanisława Górska z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group