Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 8975
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wsiedli do pociągu (nie)byle jakiego

Poniedziałek, 29 sierpnia 2016, 9:09
Aktualizacja: Wtorek, 30 sierpnia 2016, 8:29
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Wsiedli do pociągu (nie)byle jakiego
Fot. Przemek Kaczałko
Wielbiciele zabawy w stylu retro oraz miłośnicy kolei mieli wczoraj (28.08) okazję na kolejną podróż starym składem. Stylowa grupa udała się do Szklarskiej Poręby „Liczyrzepą”

To taka fajna zabawa – przebrać się w strój retro, pobawić się w tamtą epokę – powiedział Zbigniew Leszek z Jeleniej Góry. Na remontowanym dworcu w stolicy Karkonoszy pojawiły się także osoby ze Szklarskiej Poręby, Piechowic i innych rejonów naszej kotliny.

W zabytkowym składzie spotkaliśmy również ludzi z odleglejszych zakątków Polski. Rodzina z Myszkowa przyznaje, że nie pierwszy raz biorą udział w takich imprezach, byli m.in. na retro majówce w Wolsztynie. - Jest super, ekstra! Od trzech lat rodzinnie jeździmy na takie imprezy – powiedziała pani Ilona.

Jest to parowóz z 1953 roku, przyjechał z Wolsztyna. Trzy wagony są zabytkowe, z lat 20., 30. - to tak zwana w tamtych czasach trzecia klasa z otwartymi pomostami, wnętrza drewniane – powiedział Artur Wieczorek z Instytutu Rozwoju i Promocji Kolei. Parowóz był wodowany w Jaworzynie Śląskiej, a następnie w Szklarskiej Porębie. Od Jeleniej Góry był wspomagany przez lokomotywę spalinową ze względu na trudny, górski teren.

Na dworcu w Szklarskiej Porębie były stoiska z rękodziełem, lokalnymi produktami i regionalnymi pamiątkami, a także retro animacje. Można było też zwiedzić wystawę w Mobilnym Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa z Jaworzyny Śląskiej, potańczyć przy dźwiękach Kapeli Gryfowskiej oraz skorzystać z oferty Szklarska Bistro.

W tzw. międzyczasie jako Józefina pociąg udał się do ze Szklarskiej Poręby do Piechowic i z powrotem, by po godz. 17:00 udać się do Wrocławia, kończąc tym samym kolejne spotkanie miłośników starego kolejnictwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
416
Tak
11%
Nie
83%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group