Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 7082
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: WOŚP w powiecie

Poniedziałek, 31 stycznia 2022, 6:12
Autor: WAC
Powiat: WOŚP w powiecie
Fot. Stowarzyszenie Bieg Piastów/Krzysztof Gulbinowicz
Liczne imprezy związane z 30. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywały się wczoraj (30.01) w miejscowościach powiatu karkonoskiego.

Niedziela z WOŚP rozpoczęła się o poranku na Polanie Jakuszyckiej. Już o godzinie 8.30 wystartował zorganizowany przez Stowarzyszenie Biegu Piastów Bieg dla WOŚP. Impreza odbywała się bez wyników, nagród za najlepsze czasy i rywalizacji, na dystansie 6 kilometrów (Górny Dukt i Dolny Dukt).

W gminie Mysłakowice wydarzenia związane z 30. finałem WOŚP rozłożone były na dwa dni. W sobotę (29.01) w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odbył się maraton fitness. Tego samego dnia w Karczmie Sądowej w Wojanowie panie z miejscowego koła gospodyń wiejskich zorganizowały kiermasz ciast oraz rękodzieła. W niedzielę centrum wydarzeń związanych z finałem WOŚP w gminie ponownie było w siedzibie GOK. Niestety pandemia sprawiła, że musiano odwołać część występów wykonawców, którzy mieli wystąpić na scenie. Ostatecznie w programie finału znalazły się występy: zespołów ludowych Karkonosze, Gościniec i Sokolik, Agat oraz duetu My Dwie. W części popołudniowej zagrały lokalne grupy rockowe i metalowe. W trakcie licytacji można było zdobyć głównie wyroby rękodzieła, dzieła lokalnych artystów oraz prace wykonane przez dzieci. Była też okazja do bezpłatnej konsultacji medycznej.

W Kowarach WOŚP zagrała na sportowo. Podczas imprezy odbywającej się w hali przy Szkole Podstawowej nr 1, gdzie współorganizatorem była drużyna Milanos, na młodszych i nieco starszych czekały zabawy z piłkami oraz konkurencje sprawnościowe. Wśród fantów na licytacjach były m.in.: zabiegi kosmetyczne, książki, ubrania, cateringi, sesje fotograficzne, dzieła sztuki oraz "Obiad z Panią Burmistrz".

W plenerze, mimo wyjątkowo niekorzystnych warunków atmosferycznych WOŚP zagrała w Szklarskiej Porębie na Skwerze Radiowej Trójki Na chętnych czekały między innymi: warsztaty szalonego naukowca, spotkanie z żywymi sowami, warsztaty z Nadleśnictwem Szklarska Poręba oraz pokaz pojazdów rajdowych. Muzycznie imprezę ubarwiły występy przedszkolaków, koncert Stacha Łucia, a na koniec przygotowano disco pod chmurką.

Twoja reakcja na artykuł?

8
62%
Cieszy
2
15%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
780
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Kto podpalił Biedronkę?
 
Karkonosze
Jelenia Góra zielona, Śnieżka biała
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group