Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 4125
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wciąż zastawione chodniki

Niedziela, 14 lutego 2021, 7:04
Autor: WAC
Jelenia Góra: Wciąż zastawione chodniki
Fot. Czytelniczka
Jak bumerang powraca kwestia bezpieczeństwa pieszych w rejonie budynków przy ul. Różyckiego 23, 25, 27. Tym razem z prośbą o interwencję dotyczącą zachowania kierowców zastawiających swoimi autami chodniki w tym miejscu zwróciła się do naszej redakcji pani Anna.
Codzienność dla pieszych w rejonie trzech bloków, przy ul. Różyckiego 23,25,27 nie jest zbyt ciekawa - mówi pani Anna. - Rodzice dzieci dowożący je do szkoły czy do żłobka oraz klienci pobliskich sklepów mimo zakazu zatrzymywania zastawiają chodniki z jednej strony ulicy a inni kierowcy chcący wjechać czy wyjechać zmuszeni są jechać chodnikiem po drugiej stronie. W tej sytuacji piesi muszą schodzić slalomem z chodnika na ulicę i narażać się na potrącenie przez auto. Czy patrole Straży Miejskiej mogą częściej tu zaglądać aby egzekwować obowiązujące prawo? Zapraszamy zwłaszcza w godzinach od 7.30 do 8.30 oraz od 15.00 do 17.00 dodaje Czytelniczka.
Nie ma dnia, aby w tym miejscu nie dochodziło do interwencji naszych patroli - informuje Artur Chmielewski ze Straży Miejskiej. - Mogę stwierdzić, że mieszkańcy okolicznych budynków są z reguły zdyscyplinowani, a problemy stwarzają głównie osoby z zewnątrz, odwożące dzieci lub załatwiające sprawę w Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej lub nieodległej przychodni. Niestety zwłaszcza na Zabobrzu I występuje duży niedobór miejsc do parkowania. Mimo to należy przestrzegać prawa i w przypadku zauważenia przypadków nieprawidłowego parkowania prosimy mieszkańców o zgłaszani ich Straży Miejskiej - apeluje strażnik.

Twoja reakcja na artykuł?

3
5%
Cieszy
9
15%
Hahaha
9
15%
Nudzi
1
2%
Smuci
23
39%
Złości
14
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1156
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group