Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 14578
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Wakacje z pupilami

Sobota, 17 lipca 2021, 8:03
Autor: Ewa Fit
Jeżów Sudecki: Wakacje z pupilami
Fot. Filip Tkacz
Okres wakacyjny to bardzo trudny czas dla naszych zwierzęcych przyjaciół. Weterynarze w tym czasie mają więcej pracy niż zwykle. Do gabinetów trafiają psiaki umęczone upałami czy koty, niechętnie znoszące podróż w transporterze. Groźne bywają kleszcze oraz ukąszenia przez żmije, które uaktywniają się właśnie w porze kanikuły.

Dorota Węglińska - lekarz weterynarii pracujący w gabinecie weterynaryjnym "Duże i Małe" w Jeżowie Sudeckim radzi, by przed wyjazdem ze zwierzęciem upewnić się, czy w okolicy znajduje się gabinet weterynaryjny, ponieważ w wielu sytuacjach liczy się czas podjęcia leczenia.

Nie wolno zapominać również o podróżujących zwierzętach, którym zdarza się cierpieć na chorobę lokomocyjną. W takim wypadku po konsultacji ze specjalistą można podać psu (kotu) odpowiedni środek przeciwwymiotny.

Szczególnie groźny dla zwierzęcia jest udar cieplny (zwłaszcza dla psich i kocich seniorów), dlatego wizyty na plaży i zabieranie pupili w góry jest zdecydowanie niewskazane.

Osobny problem lęk przed burzami i piorunami. Farmakoterapia jest w takim przypadku nieskuteczna. Najlepiej umieścić zwierzaka w cichym i zaciemnionym miejscu, a dla odwrócenia uwagi włączyć cicho nastawione radio. Nie wolno zapominać o odpowiednim transporcie zwierząt (transportery, szelki i zapięty pas w samochodzie).

Do lecznicy w Jeżowie Sudeckim 2-3 razy w tygodniu trafiają zwierzęta ukąszone przez żmije, częstymi gośćmi są te cierpiące na lęki burzowe oraz z urazami komunikacyjnymi czy z poranionymi łapkami. Na szczęście bardzo rzadko trafiają się pacjenci z dolegliwościami wynikającymi z przegrzania - w ostatnim czasie zwiększyła się świadomość właścicieli i już nie zamykają podopiecznych na długie godziny w rozgrzanych autach.

Twoja reakcja na artykuł?

13
81%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
825
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
Z drogi śledzie, ciężarówka jedzie
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group