Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8947
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W łapę za diagnozę

Piątek, 5 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 5 października 2007, 10:27
Autor: TEJO
Jelenia Góra: W łapę za diagnozę
Fot. Archiwum
Skorumpowani specjaliści od badań technicznych samochodów.

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o wręczanie korzyści majątkowych w zamian za wydanie korzystnych zaświadczeń o stanie technicznym pojazdów. To dalszy ciąg sprawy diagnostów łapówkarzy.

- Funkcjonariusze Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Podgórzyn i 54-letniego mieszkańca Kowar. Obaj podejrzani są o wręczenie korzyści majątkowej – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

26-latek wręczył diagnostom łapówkę dwukrotnie. Jak ustalili policjanci, było to 30 października i 7 listopada ubiegłego roku.
Mężczyzna nakłonił jednego z jeleniogórskich diagnostów do poświadczenia nieprawdy przy wystawieniu zaświadczenia o przeprowadzeniu pierwszego badania technicznego sprowadzonego z zagranicy samochodu, za co zapłacił mu dwa razy po 120 złotych.
W rzeczywistości diagnosta żadnych badań technicznych nie przeprowadził.

Drugi z zatrzymanych podejrzany jest również o dwukrotne wręczenie łapówki 43-letniemu diagnoście w kwocie nie mniejszej niż 50 zł w zamian za potwierdzenie w dowodzie rejestracyjnym przeprowadzenia badania technicznego pojazdu.

Był to warunek dopuszczenia tego samochodu do ruchu po drogach publicznych, podczas gdy faktycznie badań technicznych tego samochodu nie przeprowadzono.

Obu zatrzymanym za przekupstwo grozi nawet do 8 lat więzienia. Zostali oni objęci dozorem policyjny oraz mają orzeczony zakaz opuszczania kraju.
Śledztwo w sprawie diagnostów łapówkarzy i ich „klientów” prowadzi już Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1009
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group