Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 11468
Zalogowanych: 64
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: W Borowicach gitara bez pióra

Czwartek, 24 lipca 2008, 8:46
Aktualizacja: 8:49
Autor: Mar
Region Jeleniogórski: W Borowicach gitara bez pióra
Fot. Archiwum
Po zakończeniu współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Kulturalnych Silesia Europea przy organizacji festiwalu „Gitarą i Piórem”, impreza będzie kontynuowana w dotychczasowej formule i miejscu pod nazwą „Gitarą i ...” Borowickie Spotkania z Poezją Śpiewaną. Gwiazdami będą Stanisław Soyka i Andrzej Sikorowski z córką Mają. Święto dla fanów tych klimatów zaczyna się już w nadchodzący weekend.

Decyzja stowarzyszenia, które zerwało współpracę, zdenerwowała włodarzy Podgórzyna. – Władze gminy powinny odpowiednio wcześniej zostać poinformowane przez stowarzyszenie o zmianie miejsca organizacji kolejnej edycji festiwalu. Tak nakazuje dobry obyczaj wieloletniej współpracy.

- Nie rościmy sobie praw do dotychczasowej nazwy festiwalu „Gitarą i Piórem”; kolejne spotkanie miłośników piosenki autorskiej i poezji śpiewanej odbędzie się na borowickiej polanie pod nazwą „Gitarą i…” Borowickie Spotkania z Poezją Śpiewaną – usłyszeliśmy do zastępcy wójta Podgórzyna, Marka Piwowarskiego .

Impreza zaczyna się w piątek o godzinie 18. Wystąpią : god. 18. Rafał Nosal z zespołem Bohema, godzina 19. Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska, godzina 20.45 Wolna Grupa Bukowina, a o godzinie 22. Stanisław Soyka. Jak co roku, około godziny 24.wolna scena...

Natomiast w sobotę, 26 lipca o godzinie 19. przy Kaplicy Św. Anny na stoku Grabowca kilka kilometrów od miejsca borowickiego festiwalu odbędzie się koncert, w którym wystąpią: Jenny Weisgerber oraz Colin Bass (grupa Camel). Wstęp wolny.

Do Borowic autobusem MZK
W celu umożliwienia dojazdu na imprezę „Gitarą i …” w Borowicach w dniu 25 lipca 2008 r. (piątek), Miejski Zakład Komunikacyjny uruchomi dodatkowe kursy na linii nr 4 oraz 18. Odjazd dodatkowego kursu linii nr 4 z Dworca PKP w Jeleniej Górze do Borowic o godz. 16:00. Dodatkowego kursu linii nr 18 odjedzie z przystanku Apteka pod Koroną do Borowic o godz. 17:00.

W dniu 26 lipca 2008 r. (sobota) z Borowic zostaną uruchomione dodatkowe kursy powrotne do Dworca PKP w Jeleniej Górze o godz. 00:20 oraz 02:30. Ceny biletów obowiązują zgodnie z Taryfą przewozu osób i bagażu MZK Jelenia Góra. Bilet zakupiony u kierowcy jest droższy o 0,40 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
460
Tak, często
15%
Czasami
46%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
3%
Nie, bo mam samochód
27%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Ciekawe miejsca
Tylko dla wytrwałych: Karkonosze w 1 dzień
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
 
Aktualności
Z Jeleniej Góry w Himalaje
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group