Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 9794
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: W Borowicach gitara bez pióra

Czwartek, 24 lipca 2008, 8:46
Aktualizacja: 8:49
Autor: Mar
Region Jeleniogórski: W Borowicach gitara bez pióra
Fot. Archiwum
Po zakończeniu współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Kulturalnych Silesia Europea przy organizacji festiwalu „Gitarą i Piórem”, impreza będzie kontynuowana w dotychczasowej formule i miejscu pod nazwą „Gitarą i ...” Borowickie Spotkania z Poezją Śpiewaną. Gwiazdami będą Stanisław Soyka i Andrzej Sikorowski z córką Mają. Święto dla fanów tych klimatów zaczyna się już w nadchodzący weekend.

Decyzja stowarzyszenia, które zerwało współpracę, zdenerwowała włodarzy Podgórzyna. – Władze gminy powinny odpowiednio wcześniej zostać poinformowane przez stowarzyszenie o zmianie miejsca organizacji kolejnej edycji festiwalu. Tak nakazuje dobry obyczaj wieloletniej współpracy.

- Nie rościmy sobie praw do dotychczasowej nazwy festiwalu „Gitarą i Piórem”; kolejne spotkanie miłośników piosenki autorskiej i poezji śpiewanej odbędzie się na borowickiej polanie pod nazwą „Gitarą i…” Borowickie Spotkania z Poezją Śpiewaną – usłyszeliśmy do zastępcy wójta Podgórzyna, Marka Piwowarskiego .

Impreza zaczyna się w piątek o godzinie 18. Wystąpią : god. 18. Rafał Nosal z zespołem Bohema, godzina 19. Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska, godzina 20.45 Wolna Grupa Bukowina, a o godzinie 22. Stanisław Soyka. Jak co roku, około godziny 24.wolna scena...

Natomiast w sobotę, 26 lipca o godzinie 19. przy Kaplicy Św. Anny na stoku Grabowca kilka kilometrów od miejsca borowickiego festiwalu odbędzie się koncert, w którym wystąpią: Jenny Weisgerber oraz Colin Bass (grupa Camel). Wstęp wolny.

Do Borowic autobusem MZK
W celu umożliwienia dojazdu na imprezę „Gitarą i …” w Borowicach w dniu 25 lipca 2008 r. (piątek), Miejski Zakład Komunikacyjny uruchomi dodatkowe kursy na linii nr 4 oraz 18. Odjazd dodatkowego kursu linii nr 4 z Dworca PKP w Jeleniej Górze do Borowic o godz. 16:00. Dodatkowego kursu linii nr 18 odjedzie z przystanku Apteka pod Koroną do Borowic o godz. 17:00.

W dniu 26 lipca 2008 r. (sobota) z Borowic zostaną uruchomione dodatkowe kursy powrotne do Dworca PKP w Jeleniej Górze o godz. 00:20 oraz 02:30. Ceny biletów obowiązują zgodnie z Taryfą przewozu osób i bagażu MZK Jelenia Góra. Bilet zakupiony u kierowcy jest droższy o 0,40 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group