Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6595
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uzdrowisko Cieplice rozpoczyna budowę SPA

Środa, 15 września 2010, 8:49
Aktualizacja: 8:50
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Uzdrowisko Cieplice rozpoczyna budowę SPA
Fot. Angela
Wyłoniono wykonawcę na przebudowę małych niecek basenowych w nowoczesne uzdrowiskowe SPA. Realizacją zadania (trzy i pół miliona złotych) zajmie się Zakład Usługowo–Remontowy Idziaszek z Nowego Miasto nad Wartą. Kuracjusze będą mogli korzystać ze SPA od maja przyszłego roku.

Do przetargu przystąpiły cztery firmy, w tym z Leszna, Miłkowa i Jeleniej Góry. Najdroższa złożona oferta opiewała na kwotę 3 mln 900 tys. zł. Wybrana warta jest 3 mln 320 tys. zł.

Podpisanie umowy z wykonawcą oraz rozpoczęcie robót nastąpi jeszcze w tym miesiącu. Projekt zakłada m.in. przebudowę trzech małych niecek basenowych na jedną większą o średnicy 9 m, o powierzchni lustra wody 60 m kw. Basen zostanie wyposażony też w urządzenia do hydromasażu i urządzenia do odnowy biologicznej, w tym saunę, solarium, kapsułę młodości. Wartość całego zadania wraz z wyposażeniem zamknie się w kwocie ok. 3,5 mln zł.

– Po realizacji tego zadania, nasza oferta zabiegowa poszerzy się już w 2011 r. o nowoczesny kompleks SPA Uzdrowiskowego. Uzdrowisko Cieplice już wkrótce będzie więc ośrodkiem łączącym leczenie uzdrowiskowe i rehabilitacyjne z nowoczesną rekreacją, tym samym kuracjusze „Uzdrowiska” będą mogli w szerszym zakresie korzystać z walorów leczniczych unikatowej w skali kraju i Europy leczniczej wody termalnej – mówi Robert Moskwa Członek Zarządu "Uzdrowisko Cieplice" sp. z o.o.

Zdrojowa inwestycja wraz z budową aquaparku spowoduje, że cieplicki kurort stanie się już wkrótce nowoczesnym, pierwszym w Polsce termalnym uzdrowiskiem z bogatą ofertą zarówno w zakresie zabiegów jak i rekreacji

Zadanie jest współfinansowane ze środków unijnych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska. Wysokość przyznanej dotacji to 40 procent kosztów kwalifikowanych. Pozostała cześć kwoty to środki własne spółki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group