Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2393
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Trzy nowe ambulanse dla pogotowia

Wiadomości: REGION
Niedziela, 7 lutego 2010, 8:29
Aktualizacja: 8:29
Autor: Angela
Fot. Angela
Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku jeleniogórskie pogotowie ratunkowe zyska trzy nowe karetki. Zakup jednej z nich, która trafi do Świeradowa Zdroju już jest w trakcie realizacji. Na dofinansowanie dwóch pozostałych placówka złożyła wniosek z czeskim partnerem. Jeśli pieniądze uda się uzyskać, karetki najprawdopodobniej trafią do Kowar i Kamiennej Góry.

Nowe samochody ratownicze, których koszt każdego to około 700 tys. zł jest możliwy tylko dzięki pozyskaniu pieniędzy unijnych. Na pierwszy z ambulansów pieniądze już udało się zdobyć ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z aplikacji „Ponadgraniczna współpraca służb Ratownictwa Medycznego w Euroregionie Nysa“

– Obecnie ogłoszony został przetarg na zakup ambulansu z zespołem specjalistycznym i z napędem na cztery koła – mówi Dariusz Kłos, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. – Koszt samochodu z wyposażeniem to około 660 tys. zł. Szacujemy, że fizycznie ambulans pojawi się w Świeradowie Zdroju w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Projekt, w ramach którego zakupiona zostanie karetka, opiewa na kwotę 205 tys. euro, z czego 174 tys. euro pochodzi z kasy unijnej, a pozostała część stanowi wkład własny pogotowia. Poza zakupem sprzętu z tych pieniędzy sfinansowane zostaną staże wymienne dla 12 osób oraz kursy języka czeskiego dla 16 pracowników pogotowia. Rozpoczną się one w połowie marca, a zakończą w maju br. Dodatkowo pracownicy pogotowia wezmą udział we wspólnych konferencjach i spotkaniach roboczych.

Na dwie pozostałe karetki, które docelowo miałyby trafić do Kamiennej Góry i Kowar pogotowie ratunkowe wraz z czeskim partnerem złożyło wniosek, który wczoraj został zarejestrowany. Czy pogotowie otrzyma pieniądze, będzie wiadomo na przełomie kwietnia – maja br. Gdyby wszystko poszło po myśli, karetki zaczęłyby służyć pacjentom od jesieni.

Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze obsługuje cztery powiaty: miasto i powiat jeleniogórski, powiat kamiennogórski, lubański i lwówecki. Na tym terenie życie ludzi ratuje trzynaście zespołów ratowniczych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~agmar 7-02-2010 10:07
o i poloneza dostali :)
rymcycymcy 7-02-2010 11:32
10:07 | ~agmar | ...:))
~ZABOBRZANIN 7-02-2010 17:57
Się zaraz troszkę porysują i pogniotą... Taki los nowych furmanek, jak zawsze.
*piipi* 7-02-2010 20:04
~Rymcycymcy .. *nie martw się ! ~Hi, .. będą jezdzic na ..*gazie !
rymcycymcy 7-02-2010 23:01
...ok, byle nie na wacie ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group