Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 11994
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Trwa rekrutacja do przedszkoli w Jeleniej Górze

Piątek, 16 marca 2018, 9:17
Autor: Wydział Edukacji i Sportu w Jeleniej Górze (komunikat)
Jelenia Góra: Trwa rekrutacja do przedszkoli w Jeleniej Górze
Fot. Użyczone
Wraz z początkiem marca po raz kolejny rozpoczął się gorący – szczególnie dla rodziców maluchów – okres rekrutacyjny dla dzieci podążających do miejskich przedszkoli publicznych.

Termin rozpoczęcia rekrutacji kandydatów rozpoczął się 5 marca a skończy się 23 marca o godzinie 13.00 i dotyczy przedszkoli:
1. Miejskie Przedszkole Nr 2 w Jeleniej Górze, ul. Józefa Piłsudskiego 32;
2. Miejskie Przedszkole Nr 4 w Jeleniej Górze, ul. Ignacego Krasickiego 6;
3. Miejskie Przedszkole Nr 10 w Jeleniej Górze, ul. Zjednoczenia Narodowego 15;
4. Miejskie Przedszkole Nr 11 „Krasnala Hałabały” w Jeleniej Górze, ul. Fryderyka Chopina 4;
5. Miejskie Przedszkole Nr 13 w Jeleniej Górze, ul. Mieczysława Karłowicza 13;
6. Miejskie Integracyjne Przedszkole Nr 14 w Jeleniej Górze, ul. Junaków 2;
7. Miejskie Przedszkole Nr 19 im. Kubusia Puchatka w Jeleniej Górze, ul. Karola Kurpińskiego 2;
8. Miejskie Przedszkole Nr 27 „Okrąglaczek” w Jeleniej Górze, ul. Juliana Tuwima 12.

Rekrutacja do miejskich przedszkoli publicznych – jak w latach poprzednich - odbywa się za pomocą systemu elektronicznego. Rodzic lub prawny opiekun zgłosić powinien dziecko poprzez system naborowy, z wykorzystaniem którego uzyskuje możliwość wypełnienia karty zgłoszenia, następnie wydrukowania jej, opatrzenia podpisem. Kolejnym krokiem powinno być udanie się do przedszkola pierwszego wyboru i złożenie tam wniosku wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie wybranych kryteriów. Wszystkie te czynności wykonać można po odnalezieniu na stronie miasta www.jeleniagora.pl banneru. Tam z kolei na znajdującej się strony naborowej: www.jeleniagora.przedszkola.vnabor.pl Kolejne instrukcje prowadzą krok po kroku wyjaśniając następujące po sobie działania. Znaleźć tutaj też można zasady rekrutacji a w nich pełną informacje dotyczącą przedszkoli, poprzez linki ich stron internetowych. Pod adresem tym odnaleźć też można kryteria wg. których kwalifikowane do przedszkoli będą dzieci. Pośród kryteriów podstawowych tzw. ustawowych są: wielodzietność rodziny kandydata, niepełnosprawność kandydata, bądź jednego czy obojga jego rodziców czy też jego rodzeństwa, samotne wychowywanie kandydata lub objęcie kandydata pieczą zastępczą (kryteria równorzędne). Są też zróżnicowane punktowo kryteria określone w uchwale Rady Miejskiej szczegółowo opisane w ww. zasadach zamieszczonych na stronie.

W dniach od 4 do 11 kwietnia rodzicie muszą udać się do przedszkola, do którego zakwalifikowało się dziecko w celu potwierdzenia woli uczęszczania dziecka do przedszkola. Brak takiego potwierdzenia jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu. Po tym czasie a konkretnie 16 kwietnia zostanie opublikowana lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. Rodzice takie informacje odnaleźć będą mogli po zalogowaniu się w systemie, otrzymując informację na e-mailu bądź będąc w kontakcie z którymkolwiek z miejskich przedszkoli publicznych.

W przypadku gdy po rekrutacji miejskie przedszkola w dalszym ciągu będą dysponować wolnymi miejscami zostanie przeprowadzone postępowanie uzupełniające. Jest to mało prawdopodobne z uwagi na liczbę wolnych miejsc odpowiadającą w przybliżeniu zapotrzebowaniu. Jednak dobrze jest znać terminy, gdyby sytuacja taka miała miejsce.

Terminy postępowania uzupełniającego: 08 maja 2018 r. – 15 maja 2018 r. - rejestracja kandydatów; 23 maja 2018 r. – 30 maja 2018 r. - publikacja wyników rekrutacji (kandydaci zakwalifikowani) oraz potwierdzenia woli; 1 czerwca 2018 r. - publikacja listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.
W przypadku ewentualnych trudności należy zgłosić się do dyrektora przedszkola, do którego dziecko powinno być zapisane, tj. do placówki pierwszego wyboru.

W Jeleniej Górze funkcjonuje osiem miejskich przedszkoli publicznych w których jest zabezpieczonych ok. 1300 miejsc dla dzieci oraz trzynaście przedszkoli niepublicznych, które oferują ok. 1200 miejsc milusińskim jeleniogórzanom. W przedszkolach niepublicznych rekrutacja odbyła się na początku roku i prowadzona była metodą konwencjonalną, czyli rodzice zgłaszali kandydaturę dziecka bezpośrednio do przedszkola w którym chcieli je umieścić. Z informacji docierających od osób prowadzących te przedszkola wynika, że są tam jeszcze wolne miejsca. Tak więc jeśli ktoś z rodziców byłby rozczarowany przyporządkowaniem w trakcie rekrutacji elektronicznej dziecka do przedszkola drugiego bądź trzeciego wyboru posiada jeszcze możliwość skierowania swoich kroków do przedszkola niepublicznego, którym będą jeszcze wolne miejsca, oraz którego oferta i opinia w środowisku zaspokoi jego oczekiwania.

Rekrutacja do szkół podstawowych rozpocznie się w kwietniu a do szkol średnich od 1 czerwca. Na bieżąco, odpowiednio wcześnie będziemy Państwa informować o terminach, zasadach i innych ważnych zdarzeniach związanych z tematem rekrutacji do szkol. Nie przeszkadza to jednak w osobistym przeglądaniu stron internetowych miasta jak i szkol będących w kręgu zainteresowania potencjalnych kandydatów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
676
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Interwencja na Podwalu
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group