Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 2581
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Trwa budowa przy Zalewie Sosnówka

Poniedziałek, 10 lipca 2017, 14:05
Aktualizacja: Wtorek, 11 lipca 2017, 8:42
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Trwa budowa przy Zalewie Sosnówka
Fot. Przemek Kaczałko
Rozpoczęły się prace w bezpośrednim sąsiedztwie Zalewu Sosnówka na terenie gminy Podgórzyn, który jest zbiornikiem wody pitnej dla Jeleniej Góry. Inwestycja o nazwie Lake Hill Resort&Spa ma być nową atrakcją w naszym regionie, jednak pojawiają się pytania, czy użytkownicy kompleksu będą mieć dostęp do zbiornika.

Inwestorem jest Artur Kozieja, który zakłada wybudowanie dwóch połączonych ze sobą budynków, w których znajdzie się 185 apartamentów. Jak czytamy na portalu investmap.pl, na zaplecze hotelowe składać się mają m.in. baseny wewnętrzny i zewnętrzny z podgrzewana wodą, gabinety spa, sauny parowe i suche, jacuzzi, strefa fitness, restauracje serwujące kuchnię regionalną oraz międzynarodową, bar, reprezentacyjny hol i sale konferencyjne, a także bawialnie dla dzieci. Nad brzegiem Zbiornika Sosnówka usytuowana zostanie marina do dyspozycji właścicieli oraz gości apartamentów. Każdy apartament będzie miał ogródek, balkon lub taras oraz indywidualne miejsce parkingowe.

Czy rzeczywiście powstanie tam marina? O to zapytaliśmy wójta gminy Podgórzyn, który jest zadowolony z nowych inwestycji, mających na celu rozwój turystyki w gminie. - Temat jest bardzo rozwojowy. Na dzień dzisiejszy nie ma jednoznacznych deklaracji, żeby zbiornik miał być uruchomiony. Bez woli Jeleniej Góry nie ma takiej możliwości – przyznał Mirosław Kalata, wójt gminy Podgórzyn. - Uważam, że nie stoi nic na przeszkodzie, żeby ten zbiornik był wykorzystywany do „białych sportów” oraz do rekreacji wodnej. Do tego niezbędne będzie wprowadzenie technologii, która by dobrze napowietrzyła ten zbiornik, bo już teraz czuć w jego pobliżu smród zgniłych jajek, czyli siarkowodoru, co jest wynikiem zachodzących procesów beztlenowych, gdyż jest to zbiornik wody stojącej – dodał M. Kalata.

Jak zdradził nam wójt, docelowo planowana jest rozbudowa kompleksu - również po drugiej stronie ulicy prowadzącej wokół zalewu. - Po drugiej stronie ulicy na 9 ha, gdzie przeprowadziliśmy sprzedaż w formie rokowań, została złożona jedna oferta i do końca roku tę sprzedaż sfinalizujemy. Maksymalnie ma tam być 300 apartamentów plus pełne zaplecze sportowo-rekreacyjne - powiedział Mirosław Kalata.

Gmina zarobiła na sprzedaży gruntu ok. 5,3 miliona złotych, co jest znacznym zastrzykiem finansowym, a do tego dojdą środki z tytułu podatków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group