Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 8 listopada
Imieniny: Klaudiusza, Bogdana
Czytających: 9719
Zalogowanych: 71
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Tłumnie pobiegli Tropem Wilczym

Poniedziałek, 5 marca 2018, 7:33
Aktualizacja: Wtorek, 6 marca 2018, 6:33
Autor: WAC
Kowary: Tłumnie pobiegli Tropem Wilczym
Fot. Użyczone
Ponad 170 biegaczy wystartowało wczoraj (4.03) w południe w Kowarach, w biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.

Kowary były jedną z 330 miejscowości w kraju, w których odbyły się biegi „Tropem Wilczym”. W mieście na Jedlicą tego typu impreza odbyła się już po raz szósty. W tym biegu, na symbolicznym dystansie 1963 metrów, nieważny był wynik ani zajęte miejsce. Jego celem było upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych.

Wśród startujących nie zabrakło licznego grona uczniów kowarskich szkół. Każdy z biegaczy otrzymał medal oraz pamiątkową koszulkę.

Honorowym gościem zawodów był kpt. Zbigniew Nowina Boznański – prezes koła ziemi jeleniogórskiej Zrzeszenia Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Organizatorami imprezy byli: Społeczny Komitet Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kowarach, Gmina Miejska Kowary, Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach, Nadleśnictwo Śnieżka w Kowarach, Kowary Biegają, Fundacja Wolność i Demokracja.

Sonda

Czy w mijającym roku zmarł ktoś z Twojej rodziny albo dobry znajomy?

Oddanych
głosów
914
Tak
66%
Nie
34%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Nie myjesz zębów i idziesz spać? Oto konsekwencje
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Aktualności
AI pomoże w walce o życie ofiar udaru
 
Aktualności
Z Chojnika do Gniewu
 
Inne wydarzenia
Bije rekordy w ekstremalnej dyscyplinie. Rośnie prawdziwy brylant
 
Aktualności
Wiosenne techno w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group