Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 7839
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sześć lat bez Jana Pawła II. To też była sobota

Sobota, 2 kwietnia 2011, 7:57
Aktualizacja: Niedziela, 3 kwietnia 2011, 7:48
Autor: Angela/tejo
JELENIA GÓRA: Sześć lat bez Jana Pawła II. To też była sobota
Fot. TEJO
Dziś przypada rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. Żadnych większych uroczystości związanych z tym wydarzeniem nie będzie. W parafiach odprawione zostaną msze święte, a wierni pomodlą się czuwając.

Dzień 2 kwietnia 2005 roku przypadł w sobotę, podobnie jak w tym roku. We wspomnieniu wielu pozostały godziny niepewności przemieszanej z troską i w końcu – nieskrywanym bólem po tym, jak po godz. 21. 37 papieski kamerling oznajmił Urbi et Orbi, że Jan Paweł II „odszedł do Domu Ojca”. Później – tydzień żałoby, białe marsze, podniosła atmosfera jedności i poczucia solidarności niezależnie od poglądów, a nawet wyznania. Dziś także przypada sobota, a przez te minione sześć lat wiele się zmieniło….

2 kwietnia 2011 roku w kościele pw. Erazma i Pankracego najpierw odbędzie się msza święta o godz. 18.00 a następnie od godz. 20.00 rozpoczną się wspomnienia o Janie Pawle II i czuwanie modlitewne do godz. 21.37, kiedy „Papież odszedł do Swojego Ojca”. O godz. 18.00 msze święte odbędą się również w Kościele Łaski, pw. św. Wojciecha oraz Świętego Jana Apostoła Ewangelisty przy ul. Kiepury. Podobnie będzie we wszystkich jeleniogórskich parafiach.

Jak poinformował nas Jerzy Zębik z wydziału promocji i informacji urzędu miasta, dział organizacji uroczystości i imprez na drugiego kwietnia nie przewidział żadnych obchodów. Miasto przygotowuje się tymczasem do uroczystości beatyfikacyjnych Ojca Świętego Jana Pawła II, które zaplanowano na 1 maja 2011 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group