Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8553
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Siła protestu

Czwartek, 26 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 16:00
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 FM
Pracownicy bolesławieckiego Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej boją się przekształceń i ślą protesty m.in. do ratusza.

Zakład zgodnie z nowym prawem nie może pobierać czynszów za miejskie lokale. W takiej sytuacji zabraknie mu zaś pieniędzy na funkcjonowanie, bo do tej pory połowę dochodów zakładu stanowiły czynsze z mieszkań i lokali usługowych.

Przedsiębiorstwo ma zostać przekształcone w jednostkę budżetową, która w pełni może być finansowana z budżetu miasta. Związki zawodowe z zakładu, jak mówi ich przewodniczący Tadeusz Wieczorek obawiają się jednak, że te zmiany to początek końca miejskiej firmy. Prezydent Bolesławca Piotr Roman zapewnia, zmiany maja na celu utrzymanie 95 istniejących miejsc pracy przy obsłudze mieszkań. Jeśli nie zostaną wdrożone zakład trzeba będzie po prostu zlikwidować jako niespełniający wymagań prawnych.

MZGK w Bolesławcu gospodaruje 130 budynkami i pojedynczymi mieszkaniami w zasobach wspólnot. W sumie jest tych mieszkań około 3 tysięcy, głownie w rejonie centrum miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group