• Piątek, 19 lipca 2019
  • Godz. 15:01
  • Imieniny: Marcina, Wincentego, Wodzisława
  • Czytających: 7457
  • Zalogowanych: 17
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Serca Rozdane

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 23 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 16:49
Autor: konrad
Fot. goral
Organizatorzy akcji "Zostań z Nami Świętym Mikołajem" podziękowali wszystkim darczyńcom podczas uroczystej gali w jeleniogórskiej filharmonii. Akcja wymyślona i od lat prowadzona jest przez strażnika miejskiego, Grzegorza Rybarczyka, a pomagają mu inni strażnicy, policjanci, strażacy i setki osób ofiarowujących pieniądze i towar na przygotowanie paczek świątecznych.

Zebrano ponad 30 tysięcy złotych, za co przygotowano paczki, które trafiły do ponad tysiąca dzieci ze szkół podstawowych i ośrodków wychowawczych funkcjonujących w mieście. Dzieci zostały wytypowane przez nauczycieli a podstawą była sytuacja materialna rodzin.

W dzień po zakończeniu akcji, w filharmonii zebrali się ofiarodawcy zarówno główni, jak i ci, którzy dorzucili mniejsze kwoty do charytatywnego worka. Wszyscy zostali obdarowani szklanym sercem, symbolem całej akcji. Najbardziej dziękowano firmom, Dräxelmaier, Jelenia Plast oraz bankowi WBK Bank Zachodni, Krycha-Bus. To oni przekazali najwięcej.

Wiele mówiono o radości z jaką dzieci przyjmowały paczki w których były też rzeczy które chciały dostać. W tym roku było w nich bardzo dużo butów. - Gdy widziałem radość na twarzach dzieci przymierzających nowe buty, wiedziałem, że to co robię ma sens - mówił wzruszony Grzegorz Rybarczyk.

W części artystycznej wystąpiły dzieci ze szkoły muzycznej w Cieplicach, które doskonale zagrały znane melodie muzyki klasycznej. Dzieci większe, oraz zupełne maluchy pokazały, że dobrze wykorzystują czas spędzony w szkole.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Elsner 23-12-2005 18:16
jest to super akcja w której co roku uczestniczą. Warto pomagać choć przez skromny wkłat tak jak to zrobiłem z Tesco czy w Carrefure. Cieszy fakt i wiem to z dobrych zrodeł że organizatorzy postarali sie o wspaniałe prezenty. Wesołych Świat dla organizatorów akcji Zostań z Nami Św. Mikolajem a szczególnie dla Strazy Miejskiej
~Marcin J 23-12-2005 18:51
z całym szacunkiem i zyczeniami światecznymi dla pana Grzegorza Rybarczyka to ja uwazam, ze straz miejska powinna pilnowac porzadku w miescie, ale raz jeszcze gratuluje Rybarczykowi, ze dzieki niemu ciesza sie dzieci
~wujek jurek 23-12-2005 21:05
dlaczego mlodszy straznik Grzegorz jest wciaz mlodszym straznikiem? jak od tyliu lat to organizuje to zasluguje na awans!!!!!!!!!!!!!!
~Twardy 25-12-2005 17:01
Gratuluje Grzegorzowi Rybarczykowi za wytrałość i nerwy jakie ponosi się w tej firmie.NApewno nie usłyszał nawet zwykłego dziękuje od swojego szefa.Poprostu to jest przykre.Wiem cos o tym.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group