• Piątek, 26 kwietnia 2019
  • Godz. 4:50
  • Imieniny: Klaudiusza, Marii, Marzeny, Marceliny
  • Czytających: 1978
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Serca Rozdane

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 23 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 16:49
Autor: konrad
Fot. goral
Organizatorzy akcji "Zostań z Nami Świętym Mikołajem" podziękowali wszystkim darczyńcom podczas uroczystej gali w jeleniogórskiej filharmonii. Akcja wymyślona i od lat prowadzona jest przez strażnika miejskiego, Grzegorza Rybarczyka, a pomagają mu inni strażnicy, policjanci, strażacy i setki osób ofiarowujących pieniądze i towar na przygotowanie paczek świątecznych.

Zebrano ponad 30 tysięcy złotych, za co przygotowano paczki, które trafiły do ponad tysiąca dzieci ze szkół podstawowych i ośrodków wychowawczych funkcjonujących w mieście. Dzieci zostały wytypowane przez nauczycieli a podstawą była sytuacja materialna rodzin.

W dzień po zakończeniu akcji, w filharmonii zebrali się ofiarodawcy zarówno główni, jak i ci, którzy dorzucili mniejsze kwoty do charytatywnego worka. Wszyscy zostali obdarowani szklanym sercem, symbolem całej akcji. Najbardziej dziękowano firmom, Dräxelmaier, Jelenia Plast oraz bankowi WBK Bank Zachodni, Krycha-Bus. To oni przekazali najwięcej.

Wiele mówiono o radości z jaką dzieci przyjmowały paczki w których były też rzeczy które chciały dostać. W tym roku było w nich bardzo dużo butów. - Gdy widziałem radość na twarzach dzieci przymierzających nowe buty, wiedziałem, że to co robię ma sens - mówił wzruszony Grzegorz Rybarczyk.

W części artystycznej wystąpiły dzieci ze szkoły muzycznej w Cieplicach, które doskonale zagrały znane melodie muzyki klasycznej. Dzieci większe, oraz zupełne maluchy pokazały, że dobrze wykorzystują czas spędzony w szkole.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Elsner 23-12-2005 18:16
jest to super akcja w której co roku uczestniczą. Warto pomagać choć przez skromny wkłat tak jak to zrobiłem z Tesco czy w Carrefure. Cieszy fakt i wiem to z dobrych zrodeł że organizatorzy postarali sie o wspaniałe prezenty. Wesołych Świat dla organizatorów akcji Zostań z Nami Św. Mikolajem a szczególnie dla Strazy Miejskiej
~Marcin J 23-12-2005 18:51
z całym szacunkiem i zyczeniami światecznymi dla pana Grzegorza Rybarczyka to ja uwazam, ze straz miejska powinna pilnowac porzadku w miescie, ale raz jeszcze gratuluje Rybarczykowi, ze dzieki niemu ciesza sie dzieci
~wujek jurek 23-12-2005 21:05
dlaczego mlodszy straznik Grzegorz jest wciaz mlodszym straznikiem? jak od tyliu lat to organizuje to zasluguje na awans!!!!!!!!!!!!!!
~Twardy 25-12-2005 17:01
Gratuluje Grzegorzowi Rybarczykowi za wytrałość i nerwy jakie ponosi się w tej firmie.NApewno nie usłyszał nawet zwykłego dziękuje od swojego szefa.Poprostu to jest przykre.Wiem cos o tym.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
782
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
25.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Trwa remont Wieży Książęcej w Siedlęcinie  
Aktualności
Wraca temat Sołtysiej Góry  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group