Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6513
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Serca Rozdane

Piątek, 23 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 16:49
Autor: konrad
Jelenia Góra: Serca Rozdane
Fot. goral
Organizatorzy akcji "Zostań z Nami Świętym Mikołajem" podziękowali wszystkim darczyńcom podczas uroczystej gali w jeleniogórskiej filharmonii. Akcja wymyślona i od lat prowadzona jest przez strażnika miejskiego, Grzegorza Rybarczyka, a pomagają mu inni strażnicy, policjanci, strażacy i setki osób ofiarowujących pieniądze i towar na przygotowanie paczek świątecznych.

Zebrano ponad 30 tysięcy złotych, za co przygotowano paczki, które trafiły do ponad tysiąca dzieci ze szkół podstawowych i ośrodków wychowawczych funkcjonujących w mieście. Dzieci zostały wytypowane przez nauczycieli a podstawą była sytuacja materialna rodzin.

W dzień po zakończeniu akcji, w filharmonii zebrali się ofiarodawcy zarówno główni, jak i ci, którzy dorzucili mniejsze kwoty do charytatywnego worka. Wszyscy zostali obdarowani szklanym sercem, symbolem całej akcji. Najbardziej dziękowano firmom, Dräxelmaier, Jelenia Plast oraz bankowi WBK Bank Zachodni, Krycha-Bus. To oni przekazali najwięcej.

Wiele mówiono o radości z jaką dzieci przyjmowały paczki w których były też rzeczy które chciały dostać. W tym roku było w nich bardzo dużo butów. - Gdy widziałem radość na twarzach dzieci przymierzających nowe buty, wiedziałem, że to co robię ma sens - mówił wzruszony Grzegorz Rybarczyk.

W części artystycznej wystąpiły dzieci ze szkoły muzycznej w Cieplicach, które doskonale zagrały znane melodie muzyki klasycznej. Dzieci większe, oraz zupełne maluchy pokazały, że dobrze wykorzystują czas spędzony w szkole.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group