Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10008
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sosnówka: Seniorzy dzieciom

Poniedziałek, 30 sierpnia 2021, 6:25
Autor: WAC
Sosnówka: Seniorzy dzieciom
Fot. WAC
To była pierwsza impreza zorganizowana przez tamtejszy Dom Pomocy Społecznej dla mieszkańców Sosnówki. Wczoraj (29.08) na boisku przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w jet miejscowości odbył się festyn pod nazwą „Seniorzy Dzieciom”.

Organizatorzy festynu przygotowali szereg atrakcji szczególnie dla najmłodszych. Wśród nich były między innymi dmuchańce, konkursy, malowanie twarzy, zabawy z alpakami, popcorn, wata cukrowa, słodycze, loteria fantowa, ciasta przygotowane przez pracowników DPS, grill, grochówka, bigos i wiele innych. W organizacji imprezy pomogło szereg firm, którzy na co dzień współpracują z DPS, a teraz włączyli się w akcję jako sponsorzy.

Inicjatywa zorganizowania tego festynu narodziła się podczas pandemii – mówi dyrektor DPS Jarosław Malec. - Na co dzień to my jako dom dla osób schorowanych i w podeszłym wieku jesteśmy odbiorami tego typu wydarzeń. I to zwykle nam ludzie niosą pomoc. Między innymi są to dzieci ze szkoły w Sosnówce, które odwiedzają naszych seniorów, zabierają ich na spacery i przygotowują różne wydarzenia np. Jasełka. W dobie pandemii byliśmy placówką zamkniętą, aktywność naszych mieszkańców ograniczała się tylko do budynków i terenu wokół placówki. Wtedy społeczność wsi bardzo nam pomagała zwłaszcza kiedy na terenie naszego domu mieliśmy zakażenie COVID-em wśród wielu mieszkańców jak i pracowników. Teraz możemy się za tę pomoc odwdzięczyć.

Twoja reakcja na artykuł?

21
95%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group