Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 5971
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Schudnąć przez weekend?

Wtorek, 26 lipca 2016, 20:00
Aktualizacja: Wtorek, 11 kwietnia 2017, 20:47
Autor: KCM Clinic S.A.
Jelenia Góra: Schudnąć przez weekend?
Fot. KCM Clinic S.A.
LIPOSUKCJA INFRADŹWIĘKOWA N.I.L. – bezpieczna i skuteczna metoda modelowania sylwetki.

KCM Clinic S.A., Oddział Chirurgii Plastycznej, Lek. Piotr Drozdowski, specjalista chirurgii plastycznej, Członek Europejskiej Rady Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej

NA CZYM POLEGA LIPOSUKCJA?
Liposukcja, znana również, jako „odsysanie tłuszczu” lub w skrócie „lipo” to kosmetyczna operacja, która usuwa tłuszcz z różnych miejsc ciała. Liposukcja modeluje sylwetkę poprzez emulgację, czyli rozbicie i usunięcie poprzez, a następnie odessanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonych obszarów ciała.
W zależności od budowy i miejsca lokalnego odkładania tłuszczu może to być brzuch, uda lub pośladki, rzadziej szyja, plecy czy ramiona.
Zabieg może być przeprowadzany zarówno w pełnej narkozie, jak i znieczuleniu miejscowym.
Bezpieczna liposukcja uwzględnia nie tylko ilość jednorazowo odessanej tkanki tłuszczowej, ale także wybór sposobu znieczulenia oraz ogólny stan zdrowia pacjenta.
Najlepiej, aby pacjent cieszył się dobrym stanem zdrowia oraz był wolny od nałogów, zwłaszcza tytoniowego.

JAKIE SĄ METODY LIPOSUKCJI?
Wyróżniamy wiele metod liposukcji chirurgicznej, m. in. takich jak: wibracyjne, ultradźwiękowe, laserowe oraz najnowsze - infradźwiękowe.
W KCM Clinic wykonujemy zabiegi liposukcji infradźwiękowej przy pomocy systemu N.I.L.® EVAsp® . Liposukcja N.I.L. to jedna z najnowocześniejszych i najbardziej skutecznych metod liposukcji chirurgicznej, wprowadzonych ostatnio na rynku chirurgii plastycznej. Ta innowacyjna technika przyczyniła się do większego bezpieczeństwa zabiegu, do poprawy jego efektów oraz zwiększenia komfortu pacjenta.

Na czym polega stosowana w KCM metoda liposukcji infradźwiękowej N.I.L.?
Infradźwiękowa modulacja tkanki tłuszczowej N.I.L.
- dzięki zastosowanej aparaturze aktywowanej sprężonym powietrzem zapewnia bardziej skuteczne usuwanie tłuszczu i nie uszkadza innych tkanek, ograniczając obrzęk, siniaki i dyskomfort pacjenta. Metoda ta pozwala na zassanie dwukrotnie większej ilości tłuszczu.

Metoda N.I.L. z zastosowaniem wibracji infradźwiękowej ponadto utrudnia przewodzenie bodźców bólowych oraz wydziela endorfiny, co powoduje dodatkowe fizjologiczne znieczulenie tkanki.

JAKIE SĄ KORZYŚCI METODY INFRADŹWIĘKOWEJ LIPOSUKCJI N.I.L w porównaniu z innymi metodami?
• Bezpieczne usuwanie większych objętości tłuszczu.
• Usunięty tłuszcz nadaje się do re-transplantacji.
• Lepszy wygląd skóry – brak nierówności skóry.
• Brak obrażeń innych tkanek
• Brak ryzyka obrażeń termicznych.
• Wysoka precyzja leczenia w delikatnych strefach takich jak łydki, pośladki.
• Możliwości wykonania zabiegu w znieczuleniu miejscowym, pacjent po kilku godzinach wychodzi do domu
• Poprzez większą precyzję zabiegu, zapewnia mniejszą jego urazowość, czyli zredukowanie do minimum krwiaków, siniaków i obrzęków
• Krótki proces rekonwalescencji

JAKIE OBSZARY CIAŁA MOGĄ BYĆ PODDAWANE LIPOSUKCJI INFRADŹWIĘKOWEJ N.I.L ?
Liposukcji infradźwiękowej, dzięki zastosowaniu mikroigieł poddawane mogą być większe, jak i mniejsze regiony ciała:
• brzuch, biodra, pośladki
• uda, ramiona, plecy
• twarz, szyja, podbródek
• łydki i okolice kostek
• klatka piersiowa (ginekomastia)

W jakich warunkach wykonywany jest zabieg?
Zabieg liposukcji, jak każdy zabieg chirurgiczny, wykonywany jest w bezpiecznych sterylnych warunkach bloku operacyjnego naszego nowoczesnego i wysokospecjalistycznego szpitala przez doświadczonego lekarza specjalistę chirurgii plastycznej.
Już kilka godzin po zabiegu pacjent może opuścić szpital.

CZY MOŻNA ŁĄCZYĆ LIPOSUKCJĘ Z KLASYCZNYMI ZABIEGAMI CHIRURGII PLASTYCZNEJ?
Jest to zabieg mało inwazyjny i może zostać połączony na przykład z klasycznym zabiegiem chirurgicznej plastyki brzucha, operacją zmarszczek twarzy lub liftingiem.

Czy odessany tłuszcz może być wykorzystany do tzw. autoprzeszczepu?
Tak, w nowoczesnych metodach chirurgicznej liposukcji infradźwiękowej, odessany tłuszcz może być również stosowany jako naturalny wypełniacz. To jest niekiedy i określane, jako "autogenny przeszczep tłuszczu". Tłuszcz jest usuwany z jednej części ciała pacjenta (np. powłok brzucha), oczyszczany, a następnie ponownie wprowadzany do powierzchni ciała, gdzie pożądane jest nada-nie innego kształtu, na przykład w celu zmniejszenia lub wyeliminowania zmarszczek lub modelo-wania piersi lub pośladków.

Jak długo pozostaje pacjent w szpitalu?
Po liposukcji infradźwiękowej niewielkich obszarów ciała, pacjent może opuścić oddział już po kilku godzinach. W przypadku bardziej rozległych zabiegów, obejmujących kilka okolic, pacjent pozostaje z reguły w obserwacji szpitalnej 1 dzień.

Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu?
Nie każdy jest dobrym kandydatem do liposukcji. Liposukcja nie jest z pewnością alternatywą dla zastosowania diety i ćwiczeń. Aby być zakwalifikowanym przez lekarza do zabiegu trzeba mieć ukończone 18 lat i dobry stan zdrowia, stosować dietę oraz regularnie ćwiczyć. Przeciwskazaniem są choroby, jak np. cukrzyca, infekcje, choroby serca lub problemy naczyniowe.
Ponadto niektórzy pacjenci ze względu na stopień otyłości nie nadają się do samej liposukcji, ale wskazane jest u nich wykonanie operacji łączonej – plastyki brzusznej wspomaganej liposukcją.
Osobną grupę pacjentów stanowią osoby po masywnej utracie wagi np. po zabiegach bariatrycznych. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest wykonanie plastyki powłok brzusznych – abdominoplastyki. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki podskórnej, plastyce powięzi mięśniowych, która dodatkowo wysmukla sylwetkę oraz przemieszczeniu pępka w nową lokalizację. Plastyka redukcyjna nadmiaru skóry może być również wykonana w innych okolicach ciała. Operujemy tułów, piersi, ramiona, uda oraz szyję i twarz. Często tego rodzaju zabieg stanowi ostatni etap terapii odchudzającej, który pozwala pacjentom na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Jak długo utrzymuje się efekt liposukcji?
Odessane komórki tłuszczowe usunięte zostają w trakcie zabiegu na trwałe, lecz jeśli pacjent nie utrzyma odpowiedniej diety, nie zadba o aktywność fizyczną, organizm zaczyna ponownie odkładać komórki tłuszczowe.

KONTAKT:
KCM Chirurgia Plastyczna :
Aby umówić się na konsultację wystarczy zadzwonić pod numer telefonu:
T: +48 75 645 30 50
M: +48 536 269 002

KCM Clinic S.A.
ul. Bankowa 5-7
58-500 Jelenia Góra
tel.: +48 75-611-2222 +48513059680
e-mail: rejestracja@kcmclinic.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
603
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group